שמורת הג'ונגל יאסוני

טיפים של גולשים על שמורת הג'ונגל יאסוני

קצת על שמורת הג'ונגל יאסוני

שמורת הג'ונגל יאסוני Yasuni
שמורת הג'ונגל Yasuni משתרעת על פני שטח של 9820 קמ"ר במחוזות PASTAZA ו ORELLANA בין נהר NAPO והנהר CURARAY באגן האמזונס כ 250 קילומטרים דרומית מזרחית לקיטו. השמורה יועדה על ידי אונסק"ו בשנת 1989 כקרן הביוספרה. השמורה משמשת בית לקהילות האינדיאניות הבאות HUAORANI. WAO , TAGAERI ו TAROMENANE. למעט הHUAORANI הקהילות נמצאות בבידוד מרצונן.
שמורת יאסוני נחשבת לאחד מהמקומות עם המגוון ביולוגי הגדולים ביותר על פני כדור הארץ!
בשמורה ישנם כ150 דו-חיים, כ121 זוחלים, כ598 מינים שונים של ציפורים, כ204 מינים שונים של יונקים, וכ3100 מינים שונים של צמחים.
השמורה גם מהווה בית למיני בעלי חיים נדירים כמו דולפין נהרות ורוד,ו Hoatzin
זהו יער טרופי, עם כ2751 מ"מ של גשמים בשנה, והלחות בין 80% לבין 94%. הטמפרטורה השנתית נעה סביב 25 מעלות.
ההגעה אל השמורה מתבצעת מהעיירה המקסימה באניוס. ניתן לסגור טיולים לשמורת YASUNI דרך הוסטל טרנסילבניה שבבניוס או סוכנות הטיולים Kajol Lavan Travel

לעוד טיפים של גולשים על שמורת הג'ונגל יאסוני הוספת טיפ

אין טיפים עדיין, אתם מוזמנים להוסיף משלכם ולזכות בתהילת עולם

כתבות

איי הגלאפאגוס "טוב, אז בשעה טובה התחלנו היום את האתר המדובר - איי גלאפגוס, שהוא הוא הסיבה העיקרית שהתחלנו את הטיול מאקוודור בכלל. אחד משני העוגנים היחידים בטיול, אז אני אתחיל מהסוף היה מ-ד-ה-י-ם! זה אמנם היה השבוע היקר בחיי אך שווה כל גרוש" - שמעון בניסטי מספר על איי הגלאפאגוס
איי הגלאפגוס המדריך למתחילים 2019 איי הגלאפגוס מהווים את אחד מהמקומות החשובים בעולם, בו בני האדם הצליחו לשמר את האיזון בין חיות בר במקום המחייה הטבעי שלהם ובין תיירות מסודרת, אחראית וללא מחיצות או כלובים.