איסלה דה לה פלאטה

טיפים של גולשים על איסלה דה לה פלאטה

קצת על איסלה דה לה פלאטה

איסלה דה לה פלאטה Isla de la Plata
מדובר באי  שנמצא כ-27 ק"מ מחופי אקוודור. יוצאים אליו בשייט מהעיירה פוארטו לופז, שנמצאת רק שעה צפונית למונטאניטה ניתן לצאת בסיור יום מאורגן ע"י חברות הטיולים במונטאניטה, או פשוט להגיע לשם ליום-יומיים ולישון שם, אין ממש הרבה מה לעשות באיסלה דה לה פלאטה אבל יש אחלה חוף ולא מעט מועדוני צלילה.
במהלך השייט, ניתן לראות לוויתנים בעונה שהיא בסביבות  יוני-יולי, ככל הנראה עד אוקטובר. המקום בדומה לפיסקו בפרו נקרא "גלאפגוס לעניים"  משום שבסיור ניתן לראות חיות רבות אך זה שבפרו פחות יפה. תוכלו לראות כאן חיות כמו בלו פוטד בוביס ופריגייט בירדס (הציפור בעלת החזה האדום המתנפח בעת החיזור) שהן ציפורים שרואים בגלאפגוס, וכן אלבטרוס. בד"כ הסיור משלב שנורקלים, לא רואים כרישים וצבים כמו בגלאפגוס וזה ממש לא תחליף אך  יש כמה דגים מרשימים.

כתבות

איי הגלאפאגוס "טוב, אז בשעה טובה התחלנו היום את האתר המדובר - איי גלאפגוס, שהוא הוא הסיבה העיקרית שהתחלנו את הטיול מאקוודור בכלל. אחד משני העוגנים היחידים בטיול, אז אני אתחיל מהסוף היה מ-ד-ה-י-ם! זה אמנם היה השבוע היקר בחיי אך שווה כל גרוש" - שמעון בניסטי מספר על איי הגלאפאגוס
איי הגלאפגוס המדריך למתחילים 2019 איי הגלאפגוס מהווים את אחד מהמקומות החשובים בעולם, בו בני האדם הצליחו לשמר את האיזון בין חיות בר במקום המחייה הטבעי שלהם ובין תיירות מסודרת, אחראית וללא מחיצות או כלובים.