אקוודור

טיפים של גולשים על אקוודור

קצת על אקוודור

ארץ מדהימה ביופייה, ירוקה, וקטנה יחסית לשאר הארצות ביבשת, כך שלא צריך לדאוג מנסיעות מטורפות של 30 שעות באוטובוס.
אקוודור יושבת ממש על קו המשווה, בין קולומביה לפרו ושטחה ביחס למדינות האחרות לא גדול במיוחד רק כ-280 אלף קמ"ר.

נהוג לחלק את אקוודור ל4 חלקים: קוסטה - אזור החוף, חלקו המערבי של הארץ. סיירה - שרשרת ההרים במרכז המדינה, אוריינטה - חלקו המזרחי של המדינה ובו אגן האמזונאס המכוסה ג'ונגל עבות ואוכלוסייתו דלילה וברובה אינדיאנית מסורתית. ואיי הגלאפגוס, שעליהם נפרט עוד בהמשך.

בשטחה של אקוודור נמצאים כמה מן הרי האנדים הגבוהים ביותר, כמו גם הרי געש פעילים וכבויים. הר הגעש צ'ימבוראסו (6,300 מטר) פסגתו נחשבת לנקודה הכי קרובה לשמש על פני כדור הארץ, איננו פעיל עוד בימנו. הר הגעש קוטופאקסי (5,945 מטר) הינו הר הגעש הפעיל הגבוה ביותר בעולם, ואם יתפרץ יהיה מסוכן לסביבתו.

עיר הבירה קיטו היא עיר גדולה יפה ומעניינת המונה כ 1.25 מיליון תושבים אך היא לא העיר הגדולה באקוודור, הגדולה ביותר היא גואיאקיל. סה"כ באקוודור חיים כ-13 מיליון תושבים.

האטרקציה הגדולה ביותר שבגללה מגיעים תיירים רבים לאקוודור הם איי הגלאפגוס המפורסמים, קבוצת איים מדהימה ששם תוכלו להגיע עד כדי מרחק נגיעה מחיות מיוחדות רבות, האזור גם נחשב לאחד הטובים בעולם לצלילה.
חוץ מהגאלפגוס קיימים עוד מקומות רבים באקוודור שצריכם לקבל תשומת לב כמו רצועת החוף המדהימה של אקוודור שכוללת בתוכה מקומות מדליקים כמו מונטאניטה ופוארטו לופז לגולשים שביניכם.
במזרח המדינה משתרעים ג'ונגלים עצומים ויפיפיים שאליהם ניתן לצאת מהעיר באניוס, שהיא מקום נהדר בפני עצמו.הג'ונגלים של אקוודור נחשבים למקומות עם המגוון ביולוגי מהגדולים ביותר על פני כדור הארץ.

עובדה מעניינת:
אקוודור וצ'ילה הן שתי המדינות היחידות בדרום אמריקה שאין להן גבול יבשתי עם ברזיל. 

לעוד טיפים של גולשים על אקוודור הוספת טיפ

סוכנות נסיעות בגלפגוס ! סגרו הכל באי

מי שרוצה לעשות את הגלפגוס במחיר הזול ביותר ולא לוותר על כלום, הדרך הטובה ביותר היא פשוט לטוס עצמאית לגלפגוס ולסגור הכל פה. איך עושים את זה ? נכנסים לאתר של חברת avianca ,ומזמינים כרטיס טיסה זה בערך 312 דולר, כבר לא כזה יקר להגיע לפה (בסוכנויות נסיעות באקוודור ימכרו לכם ב 400 פלוס). אתם טסים לאי בשם בלטרה (קיצור GPS), ומשם לוקחים אוטובוס ב 2 דולר לסנטה קרוז. פה סוגרים הכל בסוכנות בשום מונקינג בירד, או הידועה יותר בשם הסוכנות של גבי מריה פאבלו. המחירים הכי זולים, ואנשים אמינים. החזירו לי ולחבר כסף כי לא היינו מרוצים מטור. הם גם מאוד אוהבים ישראלים, וישנם ישראלים שמתנדבים ועוזרים להם אז בעצם הכל פה זה בעברית ואנגלית אז אין בעיה בשפה. אני וחברים שלי סגרנו הכל פה היינו ממש מרוצים , עשינו הכל צלילות,הליכות טיולי יום וכו.. חסכנו מאות דולרים. בנוסף היינו עצמאיים פה אפשר לבקש מה שרוצים והם סוגרים הכל. יש פה הוסטלים ב 10 דולר, ואוכל טוב שנע בין 4-6 דולר אז זה לא כזה נורא להגיע לפה. ממליץ לכולם לפתוח קצת את הארנק, אני מטייל כבר כמעט שנה וזה ההיילייט שלי עד עכשיו. תהנו כתובת לסוכנות : charles darwin e isla plaza בפינה ליד cafe rock

המטבע באקוודור הוא הדולר האמריקני, עד לשנת 2000 המטבע של אקוודור היה הסוקרה אך בעקבות נסיון לייצב את הכלכלה במדינה החליפה את הסוקרה בדולר. השטרות הם שטרות אמריקאיים לכל דבר וענייין, בדומה לפנמה שגם בה משתמשים במטבע האמריקאי, בנוסף למטבעות האמריקאיים, אקוודור הנפיקה מטבעות נוספים על מנת להתמודד עם החוסר הקבוע בעודף (בעיה נפוצה בדרום ומרכז אמריקה), המטבעות האלו ניתנים לשימוש באקוודור בלבד.

אקוודור נחשבת שלא בצדק למעט יקרה, אך ניתן לטייל באקוודור כולל איי הגלאפגוס ולהוציא את אותם סכומים כמו בארגנטינה או קולומביה. שערי מטבע מעודכנים

מזג האוויר באקוודור


קצת בכלליות:
אקוודור, מדינה טרופית וירוקה בצורה מדהימה.
מזג האויר כאן לרוב חם כמעט בכל שטחי המדינה חוץ מהרמה שם אפילו מעט קריר מדי פעם.
נתחיל מאזור הג´ונגלים הנקרא אוריינטה שם מזג האויר תמיד ממש חם וגשום בכל חלקי השנה עם דגש חזק על יוני, הפסקה בגשם כמעט ואין אך הכי יבש שתשיגו זה יהיה לקראת סוף השנה ועד פברואר, אך גם אז סביר להניח שירד גשם.
באזור הרמה שם שוכנת קיטו הגשמים יותר חלשים מאזור הג´ונגלים, והחודש הכי גשום הוא אפריל, אך גם אז זה לא ממש ידגדג לכם. היובש מתחיל ביוני ונגמר בספטמבר.
אזור החוף מתאפיין באקלים חם מאד עם גשמים רבים בתחילת השנה עד סוף אפריל, ואקלים חם פחות(ממש נעים) בלי גשמים מיוני ועד סוף השנה כמעט.
באיי הגלאפאגוס המרוחקים כ-1000 ק"מ מהחוף אך נמצאים על קו המשווה כמו אקוודור ממש חם ברוב חלקי השנה עם דגש מפברואר ועד מאי, הגשמים המעטים פה יורדים גם בחודשים אלו. שאר החודשים יבש יחסית וגם פחות חם כאשר ספטמבר נחשב ל"קריר" ביותר בעונה.

מזג אוויר בגלאפגוס
ישראלים לא צריכים ויזה כדי להכנס לאקוואדור, רק צריך להציג דרכון בר תוקף(לפחות חצי שנה). לפעמים שוטרי הגבול יחליטו שהם רוצים ממכם אישור שיש לכם מספיק כסף עליכם ושהיה בידכם כבר כרטיס יציאה מהמדינה אך רק לעיתים רחוקות. עם כניסתם סביר להניח שתקבלו בין 60 ל-90 יום אשרת שהייה במדינה. עם החותמת בדרכון יצרפו פתק שגם בו יצויין תאריך השהייה ממש כמו בברזיל. שימרו עליו וצרפו אותו לדרכון עד שתעזבו את אקוואדור.
שגרירות אקוודור בישראל
רחוב ויצמן 4 תל אביב
טלפון: 6958073 -03 
         6958764 -03
פקס: 6913604 -03
השגרירות פתוחה משני עד חמישי מהשעה 8 וחצי בבוקר ועד 14:00. 

שגרירות ישראל באקוודור
כתובת: la avenida coruna E25-58 Y san lgnacio edf. altana plaza piso 5
טלפון: 00-593-23971506
          00-593-23971500
פקס: 00-593-23971555
אי מייל: [email protected]
השגרירות פתוחה מיום שני ועד שישי בשעות 10 בבוקר עד 13:00.

אקוודור היא מדינה קטנה עם תושבים נעימים ונחמדים אך גם כאן חשוב להזהר ויש מקרים שחוזרים על עצמם באופן קבוע, מומלץ מאד כשאתם נוסעים באוטובוס לשים את התיק הקטן על הברכיים, למטה בין הרגליים, לא מספיק טוב, מטיילים רבים דיווחו על גניבה של פריטים בעלי ערך מהתיק הקטן שלהם בעת ששמו את התיק למטה בין הרגליים בנסיעה באוטובוס.
נרשמו לאורך השנים גם מקרי שדידה של אוטובוסים, אך אלו מאד נדירים. קו שנחשב מועד לפורענות מבחינת שדידות הוא הקו בין פוארטו לופז לבין קיטו בפרט בלילה, ממנו מומלץ להמנע, ובמקום זה מומלץ לנסוע מגואיקיל לקיטו.

המלצות נוספות הן לקחת אוטובוסים ישירים ככל האפשר.
ההמלצות הנ"ל למעשה תקפות לכל דרום ומרכז אמריקה כמעט.

כתבות

איי הגלאפאגוס "טוב, אז בשעה טובה התחלנו היום את האתר המדובר - איי גלאפגוס, שהוא הוא הסיבה העיקרית שהתחלנו את הטיול מאקוודור בכלל. אחד משני העוגנים היחידים בטיול, אז אני אתחיל מהסוף היה מ-ד-ה-י-ם! זה אמנם היה השבוע היקר בחיי אך שווה כל גרוש" - שמעון בניסטי מספר על איי הגלאפאגוס
איי הגלאפאגוס - המדריך השלם כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול על איי הגלאפאגוס! עמית הוד חוזר מסדרה של 28 צלילות מרהיבות באיים שמלאים בחיות! מידע מורחב ומפורט על הטיסות , דילים, ספינות ,צלילות, לינה אוכל וכמובן חיות