ואראדרו

טיפים של גולשים על ואראדרו

קצת על ואראדרו

ואראדרו - Varadero
ואראדרו היא עיירת הנופש המפורסמת והתיירותית ביותר בקובה ונמצאת במחוז מאטאנסאס כ-140 ק"מ ממערב להוואנה הבירה. מטיילים שמגיעים לכאן מקבלים קצת שוק מהמחירים הגבוהים במקום שיקר להחריד, זאת הודות לעשרות אלפי התיירים שגודשים את המקום.
ואראדרו בנויה על חצי האי איקאקוס Peninsula de Hicacos  שמאד צר ולכן אם תלכו ברחוב המאונכים תגיעו תוך מספר קצר של דקות לים מכל צד של חצי האי.
הרמה במקום גבוה יותר מאשר במקומות אחרים בקובה, הכל מלונות ואתרי נופש וגם האוכל טוב יותר ביחס למה שמוצאים בשאר קובה. החופים כאן יפים מאד ונחשבים גם ליפים בכל קובה כולה, המים צלולים ובצבעי טורקיז מרהיבים, תענוג אמיתי, חוף בתולי, בלי מסעדות ותעשייה, בלי אנשים, בלי לכלוך ממש כאילו נכנסתם לגלויה.
אפשר לעשות שם צלילות, שעולות בערך 70 דולר לשתי צלילות. אפשר לקחת אוטובוס תיירים אבל זו עיר ולא כפר קטן, והאוטובוס עובר בכל המלונות שנמצאים יחסית מחוץ לעיר, אז הסיבוב שלו לוקח כשעתיים.
אינטרנט היה נורא קשה למצוא בווראדרו, שהיא העיר הכי מתוירת בקובה (קצת אבסורד).
אחלה מקום לשהייה קצרה וממצה למרות המחירים, לא סתם זהו המקום האהוב ביותר על פידל קסטרו.

וראדרו מלאה במלונות ומאד יקרים שמחיר ללילה שם יעלה לכם החל מ-60 דולר לאדם ומעלה.
הממשלה גם לא מאשרת את קיומן של הקאסות בואראדרו כדי כמובן לחלוב את התיירים במחיר הגבוה ביותר במלונות היקרים ששיכים למדינה. לפניכם המלצות למלונות הזולים ביותר והמשתלמים ביותר לתקציב סביר.

Hotel Escuela Turquino
מלון זה נועד כדי לשמש את הסטודנטים הקובנים לתיירות שעוברים כאן מעין "טירונות" והכשרה.
המחירים כאן זולים לעומת שאר המלונות, חדר זוגי עולה פחות מ-40 דולר בעונת השיא ובסביבות ה-30 בשאר הזמן.
המלון ממקום כ-5 דקות משפת הים.
כתובת: Calle 33
טלפון: 668875 (53)

Villa la Mar
מלון שנחשב לאחד הזולים בואראדרו ומחיריו דומים למלון טורקינו אך הוא פחות טוב ממנו.
כתובת: calle 29
טלפון: 613910 (53)

Calle 17
פאב שנמצא, כמה מפתיע, על השדרה הראשונה פינת רחוב 17. מארחים להקות מדהימות. מלא סלסה ותחרויות ריקודים באווירה סקסית מאד, המקום חי ובועט ומלא באווירה קובנית קלאסית טובה.

La Vaca Rosada
מסעדה מעולה  הבעלים דובר אנגלית וספרדית, אוהב ג'אז ושם מוזיקה נהדרת במסעדה, הוא גם השף יחד עםבת זוגתו, והם עושים יחד חייל בקובה, שהאוכל בה הוא בהחלט מאכזב.  המקום עולה על כל הציפיות ממסעדה קובנית.

Casa De La Musica
לעומת הרבה ערים אחרות כאן הקאסה דה לה מוזיקה טוב, גדול ומושקע ונראה באמת כמו מועדון, אבל קצת לקח זמן עד שהלהקה עולה להופיע (בערך שעתיים)...
ממוקם על רחוב 21 מספר 102.