לטיסיה

טיפים של גולשים על לטיסיה

קצת על לטיסיה

לטיסיה - Leticia
היא עיירת גבול קטנה השוכנת ביערות הגשם של קולומביה על שפת נהר האמזונאס. לטיסיה ממוקמת ממש בקצה קולומביה במפגש הגבולות עם ברזיל ופרו.אזור האמזונס הקולומביאני שורץ בלוחמי גרילה ולכן הדרך היחידה להגיע אל לטיסיה מקולומביה היא בטיסה בלבד כדי לדלג מעל אזור הגרילה. אך לטיסיה עצמה היא עיירה בטוחה יחסית ושם אין פעילות של לוחמי גרילה.מלבד היותה שער כניסה או יציאה מקולומביה, היא נקודת היציאה היחידה(כמעט) אל טיולים לאמזונאס ולכל האיזור המדהים הזה.העיירות מהצד השני של הגבול הן:טבאטניגה tabatinga הברזילאית שממש צמודה ללטיסיה, אם אתם עוברים מקולומביה לברזיל וההפך דאגו להחתים את הדרכון בעיירות עצמן.בנג´מין קונסטנט benjamin constant גם עיירה ברזילאית שמרוחקת מעט מלטיסה.והעיירה הפרואנית סנטה רוזה santa rosa שאליה ניתן להגיע רק בשייט מטאבנטיגה. יש לציין שמכל העיירות האלה לטיסיה הכי תיירותית, הכי טובה והכי נוחה לכם המטיילים.גם מזג האויר לא רע, תמיד חם באזור הזה ויורד כאן המון גשם לאורך כל השנה חוץ מיוני עד אוגוסט שיחסית יבש יותר.כל הפרטים על איך לעבור ממקום למקום בהמשך...

לעוד טיפים של גולשים על לטיסיה הוספת טיפ

המלצות ללטיסיה קולומביה

שלום, רוצה להמליץ על הוסטל נהדר בלטיסיה שנקרא selva aventura. זה גם הוסטל וגם סוכנות שמוציאה טיולים פה באיזור, נמצא ברחוב אוקטביה. ביום הראשון שלי כאן ממש התקשיתי למצוא פה הוסטל, הגעתי מפרו ופתאום הכל היה לי יקר בטירוף, כולם רצו בסביבות 25,000 על הוסטלים שממש לא שווים את המחיר, הכי בסיסי שיש מיטה ושירותים. ואז מישהו לקח אותי להוסטל הזה - 15,000 ויש הכל! וואי פיי, מטבח, מחשב עם אנטרנט, החדרים סבבה יש מאוורר, שירותים ומקלחת שתמיד יש נייר בשירותים. יש גם ערסלים בחוץ, וסופר קרוב וסוכנות טיסות ממש קרובה. בנוסף לזה הבעלים והעובדים פה ממש נחמדים ויעזרו לכם בכל מה שתצטרכו. אהבתי ממש, אם יצא לכם להגיע ללטיסיה תבואו לכאן - SELVA AVENTURA ובלי קשר אם אתם צריכים להגיע מכאן לצפון קולומביה תבררו כרטיסים לפני, כי אני נתקעתי פה 4 ימים בגלל שבסופש המחירים היו כפולים בזמנכם הפנוי יש בלטיסיה פארק שנמצא ליד כנסייה וכל יום בשקיעה מגיעות לשם מלא ציפורים - מחזה מדהים ששווה לראות. ליד הנמל בלטיסיה יש במה גדולה שלי יצא באחד הערבים לראות ילדים מופיעים ורוקדים, שווה לבדוק. אתם גם יכולים לחצות את הגבול לברזיל - טאבאטינגה שזה מרחק הליכה ולא צריך דרכון, פשוט עוברים ככה, וללכת לנמל שם. תהנווו

קאפו דה לה וולה-הסבר הגעה

טוב אז מכיוון שלא ראיתי ולו הסבר אחד איך להגיע לחוף המדהים CAPO DE LA VELLA אני אכתוב לכם. אני יצאתי מסנטה מרתה משם לקחתי מיניבוס לעיר RIOAHRCHA ריוארצ´ה וזה עלה לי 15.000 פזו הנסיעה אורכת כ4 שעות שם אתם יורדים בתחנה האחרונה שהיא הטרמינל של ריוארצ´ה שם בטרמינל יש הוסטל תשאלו איפו הוא הוא ממקום למעשה ממש על הטרמינל בצד שלו.הוסטל בסדר גמור חדר לשלושה עלה לנו 35.000 ללילה.בבוקר קמים מוקדם סביבות 5 ולוקחים מונית מהכניסה של הטרמינל לנקודת איסוףשבה יש מוניות אחרות שלוקחות לעירה URIBIA פשוט תבקשו מנהג המונית שאתם צריכים מונית אחרת שתיקח אותכם לאוריביה.הנסיעה לאותהנקודה היא 3000 פזו והיא אורכת כ 4 דקות.שם יקפצו עליכם נהגי מוניות שיקחו לכם 12000 פזו על הנסיעה לאוריביה והם לא יצאו עד שיהיו להם 4 נוסעים לכן קחו בחשבון שאם אתם רק 2 או לבד זה יקח הרבה זמן כנראה.הנסיעה לאוריבה אורכת כשעה.באוריביה הוא יוריד אותכם בשוק המרכזי שם תחפשו רכב 4 על ארבע שיקח אותכם לקאפו.אתם תראו הרבה רכבים תוחים כאלה שישבים בהם מאחורה.הנסיעה אמורה לעלות 10.000 והיא אורכת כשעתיים בדרכי עפר.אתם תאכלו הרבה אבק וקחו זאת בחשבון... הנהג יוריד אותכם בקאבו בסוג של הוספדחה שם לינה על ערסל תעלה לכם 10.000 וחדר יעלה 15.000 כשמדובר בחדר פשוט ביותר בלי כלום רק מיטה.אנחנו לקחנו ערסל.כדי להגיע לחוף הראשי שאותו רואים בתמונות בקשו מבעלי ההוסטל שיקחו אותכם לשם באוטו.לנו זה עלה 5.000 פזו.מקום מדהים ביופיו ושווה כל רגע.בחזור קחו בחשבון שצריך לקום ב4 בבוקר כי רק בשעה הזאת יוצאים רכבים חזרה לשוק של אוריביה. מקווה שתהנו כמו שאני נהנתי
לפורטי הטרבלים צק’ס חשוב מאוד!!!
פריטת הטרבלים היא בלטיסיה קולומביה בקאסה דה לה קמביו  אך לא יתנו לפרוט טרוולים בשום מקום אם לא תהיה לכם חותמת כניסה לקולוביה בדרכון, אז חשוב לפני ההחתמת דרכון למדינה אחרת, להיכנס להחתים דרכון לפרוט טרבלים, לצאת  ולהחתים דרכון ורק אז להכנס למדינה הרצויה ושוב להחתים דרכון, החתמת דרכון יציאה מברזיל היא בצד הברזילאי בלבד במשטרה הפדרלית והחתמת דרכון בפרו היא בסנטה רוזה.

בטבנטינגה ובכלל במשולש הגבולות נהוג לשלם בריאל  ופסו קולומביאני ואין שם כלל סול פרואני.
המעבר בין המדינות מתבצע בסירת קנו והמחיר הוא 3 ריאל או 3000 פסו (הריאל והפסו במשולש שווים כ 1 ריאל ל1000 פסו) וניתן להסתובב בשלושת המדינות ללא החתמת דרכון בכל מדינה.
ישנם דרכים רבות שאפשר לבחור במעבר הגבולות הזה מארץ לארץ. קצת מסורבל אבל לא קשה. 

טיסות
מלטיסיה ישנם טיסות אל בוגוטה(קולומביה) וההפך שעולות בין90-130 דולר תלוי בעונה, חברה מומלצת היא ארו רפובליקה aerorepublica. 
מטבאטינגה קיימות טיסות למאנאוש(ברזיל) בסביבות ה150 דולר לטיסה. טסים מטאבטינגה כי אין טיסות מלטיסיה לברזיל. 
מסנטה רוזה יש טיסות לאיקיטוס(פרו) אך הן לא מומלצות במיוחד כי המטוסים קטנים ועלובים. המחירים נעים בין 50 ל70 דולר.

שייט
מטבאטינגה הצמודה ללטיסיה יוצאות רוב הסירות ואופציות השיוט באמזונאס כולל את הטיולים היומיים.מטבאטינגה או מבנג´מין קונסטנט אל מאנאוש שטים עם הזרם, לוקח 3 ימים עולה כ-50 דולר לאדם, צריך להביא ערסל!!! וגם אוכל למרות שכלול במחיר גם אוכל. ערסלים תוכלו לקנות בכל מקום באחת מהעיירות.שייט לא קל בהחלט אך אם תגיעו ממאנאוש לכאן הסיוט יהיה קשה יותר כי שטים נגד הזרם ואורך השייט הוא 6 ימים והמחיר עולה קצת יותר(כ-60 או 70 דולר).מטבאטינגה אל איקיטוס(פרו) השייט יוצא השכם בבוקר ואורך בסביבות ה-8 או 9 שעות ועולה בסיבות ה-50 דולר, בדרך תעצרו בעיירה הפרואנית סנטה רוזה כדי להחתים את הדרכונים.השייט ההפוך ממאנאוש לטבאטינגה אורך כיום וחצי.

כתבות

התנדבות עם ילדים באיבגה שבקולומביה 9 חודשים טיילתי בדרום אמריקה ומאוד התגעגעתי הביתה, אבל הרגשתי שמשהו חסר לי, שאם שאני אחזור עכשיו ארגיש תחושת פספוס שלא מיציתי את הטיול לגמרי.