אגם קלימה

טיפים של גולשים על אגם קלימה

קצת על אגם קלימה

אגם קלימה - Lago Clima
זהו אגם מדהים שנמצא שעתיים נסיעה צפונית מקאלי. זה המקום הכי טוב בקולומביה בשביל קייט סרפינג! יש כאן רוח בין 20 -30 קשר כל השנה חוץ מהחודשים נובמבר ודצמבר. זה מאד מזכיר את הכנרת. המקום נורא פופולרי גם אצל המקומיים שמגיעים לאגם בסופי שבוע וזה ממש מגניב כי יש גם ספונסרד ריידרס.

קייט סרפינג
יש כאן שבעה בתי ספר בשביל ללמוד ולהשכיר ציוד. הקייטינג נעשה בצד הדרומי של האגם ליד הסכר איפה שהרוח הכי חזקה. שם נמצאים בתי הספר הראשונים שהוקמו והם גובים 15 אלף פסו לצאת מהם וכולל הצלה מהמים פעם אחת.

מטיילים ממליצים על בית הספר להשכרה ולמידה של רוברט, שהוא קצת יותר רחוק מהסכר. לצאת מבית הספר של רוברט זה חינם. החיסרון למתחילים שלא יכולים לעשות אפ ווינד שהם נשארים בסביבה ולא יכולים להגיע לאיפה שהרוח ממש מתחילה, ששם היא גם יותר יציבה וחזקה. למנוסים זה חימום טוב לפתיחת היום.
אם אתם מתחילים ועדיין לא יכולים לשמור על אפ ווינד, אפשר לעלות בסירה לכיוון הרוח מרוברט עם מדריך שרק ישגיח אחריכם. זה עולה בערך 20 אלף פסו. השיעורים נעשים על ידי סירה ועולים בסביבות 80 אלף פסו לשעה.

ציוד
השכרת ציוד עולה סביב 130 אלף ליום אבל אפשר גם לשכור לפי שעה (מחיר ההשכרה הוא מאד גמיש). בקלימה זה בסטייל לקנות קייט חדש כל שנה, אז המבחר של ציוד משומש הוא מאוד גדול למי שמחפש ואפשר למצוא מחירים מצחיקים אם לחפש. יש כאן גם את הרולד, שיש לו גלשנים מעולים שהם קוסטם מייד. החברה שלו נקראת Cogua והגלשנים ממש מומלצים, הם פשוט מעולים. אפשר לקנות גלשנים בכל המחירים. 100$-900$.

לעוד טיפים של גולשים על אגם קלימה הוספת טיפ

Wind House hostel school / La casa de viento 
הוסטל נחמד בעיירה דריאן. יש מטבח, טלויזיה, דורמס ובעלים בשם דיאגו שמאוד אוהב ישראלים, בחור טוב שיעזור לכם בכל הקשור לקייט סרף. הוא מכיר שם את כולם וגם גלש בעבר. ניתן לעשות קורס קייט סרף דרך ההוסטל.
כתובת: carrera 12 numero 12-40
טלפון: 57-3152656540+

Robert
לרוברט יש בית מדהים שנמצע בשכונת אל דורדו שהיא צפונית לעיר, (לשאול כל אחד בכפר והוא יפנה אתכם לכיוון הנכון). הבית מכיל הכל והוא באמת שווה כי זאת ההרגשה הכי ביתית שיכולה להיות. במיוחד אם יש עוד קייטרים בסביבה. המחיר מאוד גמיש והממוצע הוא 25 אלף ללילה. מומלץ לסגור הכל בבת אחת בישביל לקבל את המחיר הכי טוב.
טלפונים: 317-821-4889 | 300-371-1546
אי מייל: [email protected]

ליד האגם יש הרבה מקומות שאפשר גם להרים אוהל, זה מאוד נפוץ עם המקומיים והכל כלול, יש גם חשמל, מים ושירותים.

אוטובוס של טראנס קלימה מהטרמינל הראשי של קאלי והוא יוצא כל שעה. לוודא שהאוטובוס עוצר בטרמינל של הכפר Darien שזה איפה שיורדים ולא לנסוע לאגם.

מהצפון:
להגיעה לעיירה שנקראת "בוגה" ויש אוטובוס פעם בחצי שעה לדריין.

כתבות

התנדבות עם ילדים באיבגה שבקולומביה 9 חודשים טיילתי בדרום אמריקה ומאוד התגעגעתי הביתה, אבל הרגשתי שמשהו חסר לי, שאם שאני אחזור עכשיו ארגיש תחושת פספוס שלא מיציתי את הטיול לגמרי.