העיר האבודה(טרק)

טיפים של גולשים על העיר האבודה(טרק)

קצת על העיר האבודה(טרק)

"העיר האבודה" - Ciudad Perdida
היא העיר העתיקה הגדולה ביותר של בני טאירונה שהיו חיים באזור. בני טאירונה כמעט והושמדו ע"י הספרדים שכבשו את האזור, והעיר התגלתה רק בשנת 1975 שוב. העיר נמצאת בתוך ג´ונגל עבות שממש עוטף את העיר ונותן לה מראה מדהים. המקום השתמר בצורה נפלאה ומי שאהב את המאצ´ו פיצ´ו בפרו יוכל להנות גם כאן. רק כאן האוירה מעט שונה. הטרק עצמו אורך 4 ימים יוצא מהעיר הגדולה סנטה מרטה שם צריך לסגור ולצאת בצורה מסודרת דרך סוכנות טיולים שתסדר לכם את הכל. לעיתים צריך מספר אנשים בשביל לצאת טרק. דרך הסוכנות תקבלו מדריך ועוד בחור שיבשל לכם 3 ארוחות ביום ויהיה גם סבל. הטרק אורך כשישה ימים וישנים בערסלים שגם להם הסוכנות תדאג, אם אתם מעונינים בפחות משישה ימים בררו בסוכנות ואולי יארגנו לכם משהו. כל יום יהיה לכם בין 4 ל-5 שעות הליכה, ההגעה לעיר תהיה רק ביום השלישי, נשארים יום וחוזרים. במהלך הטרק סביר להניח שיירד עליכם גשם(בייחוד בצהריים) אז תצטיידו היטב גם בבגדים ארוכים שיעזרו לכם גם נגד היתושים, חובה להביא תרסיס חזק נגד יתושים.
מטיילים שהיו במוזיאון הארכיאולוגי של בני טאירונה המליצו להגיע אליו לפני היציאה לטרק כדי שתבינו קצת על המורשת של בני טאירונה ותראו את העיר בדגם מוקטן. המוזיאון museo arqueologico tayrona נמצא בסנטה מרטה, ממש מול פאלזה בוליבאר plaza bolivar. calle 14.

לעוד טיפים של גולשים על העיר האבודה(טרק) הוספת טיפ

בספטמבר 2003 התרחש סיפור החטיפה המפורסם של הישראלים. החטיפה התרחשה בטרק זה ע"י ארגון הגרילה FARC שפועל באזור. המעשה הפתיע רבים מהסיבה שטרק זה תמיד היה מהבטוחים בקולומביה, וגם בגלל העובדה שנחטפו ישראלים שממש לא קשורים למריבה בין ארגוני הגרילה לממשלת קולומביה.הישראלים כזכור שוחררו לאחר 101 ימים בשבי, בריאים ושלמים אך קחו בחשבון את המקרה, בררו היטב לפני שאתם יוצאים לאזור על כל הסכנות הטמונות בו, אם המצב בין ארגוני הגרילה לממשלה חם, שיקלו שנית את יציאתכם ובדקו עם הסוכנות ועם מטיילים באזור אם אפשרי לצאת.

החברות המורשות להוציא מדריכים ל"עיר אבודה" מעטות, כך שמומלץ מאד לשים לב עם מי יוצאים.
המחיר לטרק עומד על 600,000 פזו בחברות הפועלות והמחיר כמעט לא נתון למיקוח.
בנוסף הם מפרישים אחוז גדול מהמחיר למקומיים ולארגונים השולטים באיזור, אך עדין חשוב מאד לברר מה המצב כרגע באזור לפני שיוצאים לטרק זה.

Wiwa Tours
יאספו אתכם מטאגנגה או סנטה מרתה בבוקר ,מתארגנים ויצאים לנקודת ההתחלה ואכלנו צהריים.  בלילה הראשון ישנים בערסלים. בלילה השני במיטות. האוכל טוב. המדריך לא דובר אנגלית אבל עם החברה הזאת כל המדריכים הם אנשי וויווה מקומיים אז זה הבית שלהם והעיר האבודה קדושה להם . תקבלו הסברים על הדת שלהם, האלים שהם מאמינים בהם ואת סיפור הבריאה שלהם. בלילה השלישי שוב ישנים בערסלים. יש הפסקות פירות, עוגיות ורחצה במהלך הימים . סהØכ חברה טובה לצאת איתה לטרק, וגם הכסף הולך ישר למקומיים (בעל החברה הוא וויווה וכל המדריכים ועובדים הם וויווה). הומלץ  בחום ע"י מטיילים.
טלפון(אדוארדו): 3205109287
כתובת: cra 3 #18-49 - santa marta

Sierra Tours
חברה טובה שעומדת בכל מה שמבטיחה החל מההדרכה ממש מקצועית ובטוחה וכלה באוכל איכותי וטעים, המחירים גם כן זולים, ומדובר בבעלים טובים שאפשר לסמוך עליהם.
כתובת:Cra 17#1-18
טאגנגה - סנטה מרטה.
טלפון: 4171797 317 57
אי מייל: [email protected]

כתבות

התנדבות עם ילדים באיבגה שבקולומביה 9 חודשים טיילתי בדרום אמריקה ומאוד התגעגעתי הביתה, אבל הרגשתי שמשהו חסר לי, שאם שאני אחזור עכשיו ארגיש תחושת פספוס שלא מיציתי את הטיול לגמרי.