פוארטו ואראס

טיפים של גולשים על פוארטו ואראס

קצת על פוארטו ואראס

פוארטו ווארס Puerto Varas  השוכנת למרגלות אגם יאנקיווה Llanquihue והר הגעש אוסרנו הפכה למקום פופולרי מאד בקרב המטיילים, עיירת נמל זו נמצאת כמרחק קצר צפונית לפוארטו מונט והיא משמשת מטיילים  בסיס ליציאה לפארק ויסנטה פרס רוסאלרס ולעוד טיולים באזור כגון: טיפוס על הר הגעש אוסרנו, טיול למפלי פטרואה ומוקד הפלגות תיירותיות לברילוצ’ה.
הסביבה בה פוארטו ווארס נמצאת יפהפייה ובעונה התיירותית יש בעיירה אוירה מיוחדת מאד.
בתוך העיר יש תצפית יפה  ומומלצת בשם סרו פיליפו.
לעוד טיפים של גולשים על פוארטו ואראס הוספת טיפ

החוויה שלי בקרטרה

החוויה שלי בקרטרה: החלטתי לצאת ולואן מאורגן בחברה ישראלית לקרטרה אחרי התלבטויות קשות, האם לצאת בטרמפים או ללכת לטיול המאורגן זה אחת השאלות שכולם שואלים באל צ×לטן התשובה לעולם לא חד משמעית. האם אני מחמיץ דברים שאני נוסע בואן? האם אני אחמיץ דברים בזה שאני נוסע בטרמפ מסתורי? התשובה היא כן וכן. ואן נותן לך יתרון בטיחותי וחוויה חיובית ומצחיקה! מגיעים למקומות היפים ביותר ועוצרים שם בצורה מאורגנת. עושים את האטרקציות המשמעותיות והכיפיות(ראפטינג בפוטלפו מטורף!!!). לא עשיתי את הדרך היפה הזו בטרמפים לכן לא אוכל לספר לכם עליה אבל אני בהחלט לא מצטער ואפילו שמח שעשיתי את זה בואן. עידו ישאר אתכם בוואטסאפ ויענה לכם על כל השאלות, יעביר לכם הרצאה ויצחק איתכם! אם תעמיקו טיפה יותר תגלו אדם עמוק עם דרך חשיבה חופשית כמו של קונדור. לסיום, תהנו בדרך היפה הזו ותהיו שלמים עם הבחירה שלכם, כי בסוף המטרה שלנו היא לעשות מה שבא לנו וטוב לנו. תהנו מוצ×ילרים!
Hostel casa azul
הבית הכחול, מקום נחמד, המחיר כולל ארוחת בוקר.
כתובת: Manzanal 66 - corner Rosario
טלפון: 56-65-232904

הפארק הלאומי ויסנטה פרס רוסאלס Parque Nacional Vicente Perez Rosales
זהו הפארק הלאומי הראשון שהוקם בצ’ילה, גודלו עצום כ2.5 מיליון דונם ומסביב הכל ירוק עקב כמות המשקעים הגדולה שיורדת כאן ובמרכזו של הפארק אגם "כל הקדושים "  lago todos los santos המרהיב ביופיו ובצבעיו.
במערב הפארק משלימים את כל התמונה היפה הזאת שני הרי הגעש אוסרנו ופונטיאגודו.
הדרך התיירותיות המדוברת לעבור מארגנטינה לצי’לה או יותר נכון מברילוצ’ה לפוארטו ואראס  עוברת כאן בשייט על האגם   בין העיירות   פטרואה petrohue  לבין peulla ,שתי עיירות אלו נמצאות כל אחת בקצה אחר של האגם .
ניתן לקנות כרטיסים בפוארטו ואראס או לחילופין בברילוצ’ה.
למי שלא בחר בדרך התיירותית  יוכל להשאר יותר זמן בפטרואה ובכך להרוויח. המקום שליו ונעים.
ניתן לצאת למפלי פטרואה salto de petrohue  שנמצאים כ- 6 ק"מ מהעיר, המקום יפהפה ובו מספר שבילים.
אם אתם כבר פה בקרו גם בפלאיה לארגה playa larga חוף נחמד עם חול שחור.

הר הגעש אוסורנו Volcan Osorno
2650 מ’ הוא גובהו של הר געש זה שמושך אליו מטפסים רבים שלרוב יוצאים דרך חברות טיולים המוציאות בקבוצות של שלושה אנשים ,
החברה דואגת לכל הציוד והטיפוס אורך כ12-14 שעות ומתחיל מ5 בבוקר ונגמר בסביבות 8 בערב.
הנופים מרהיבים ואוהבי הטיפוס לא יצאו מאוכזבים! המחיר הוא כ150 דולר ובשל מזג האויר הבעייתי לא תמיד ניתן להשלים את הטיול עד סופו ולכן חברות הטיולים מבטיחות החזר כספי של
חלק מהסכום , שימו לב מה אתם מקבלים!
כמובן שמטפסים מנוסים המגיעים עם ציוד יכולים לטפס בכוחות עצמם.

רפטינג
ניתן גם לצאת לטיולי רפטינג באזור, רפיד 3 ו-4 , המחירים נעים בין 35 -80 דולר.

אוטובוס
האוטובוסים לא יוצאים מתחנה אחת אלא יש מספר תחנות בעיר לפי כל חברה.
היעדים רבים:
ואלדיביה - שעתיים וחצי.
סנטיאגו- 12 שעות.
פוארטו מונט - חצי שעה.
אוסורנו - שעה וחצי.
ברילוצ’ה- מפורט למעלה תחת אטרקציות.

כתבות

טיול עם רכב שכור בפטגוניה מי שחוזר מארגנטינה ושומע את השם פטגוניה ישר עף בדימיונו אל מרחבים עצומים של הרים פראיים, ערבות, אגמים ונהרות מרהיבים... פטגוניה משתרעת בין האוקיינוס השקט והאטלנטי ושטחה כמיליון קמ"ר. חבל ארץ זה נמצא בתחומן של ארגנטינה וצ'ילה, הוא מאופיין באוכלוסייה דלילה וחיים בו כשני מיליון תושבים שרובם בתחום ארגנטינה.
טיול בדרום צ´ילה! בכתבה הזו אדבר על חלק מהמקומות שהכרתי בדרום צ×ילה ולטעמי ההכי שווים להכיר. גם אתן אזהרות ספציפיות על מקומות שהכרתי בהם תצטרכו להיהר במיוחד אם תרצו להכיר, כי בהם הסכנה לכיוס וגנבה גדולים בהרבה מכל מקום אחר בצילה שיחסית לשאר דרום אמריקה