קאלאמה

טיפים של גולשים על קאלאמה

קצת על קאלאמה

קאלאמה - Calama
זוהי אחת הערים הגדולות בצפון צ'ילה, היא מונה כ-130,000 תושבים והדבר הייחודי למקום הוא שלא ירד כאן גשם מעולם(זאת לטענת המקומיים), ללא ספק זהו האזור היבש ביותר בדרום אמריקה, גם העיר עצמה "יבשה" ואין בה שום ענין, מדובר בעיר די מתקדמת ומערבית יחסית לאזור בו היא נמצאת אך עדין אין בה הרבה עניין. מטיילים רבים מגיעים לכאן ומשתמשים בעיר כצומת תחבורה כדי להגיע ליעדים אחרים או לסן פדרו, הכפר התיירותי הקרוב...  אגב גם מקאלאמה ניתן לצאת לכל האטרקציות שיוצאים מסן פדרו.
חשוב לציין שכדאי למהר ולקנות כרטיסי אוטובוס מכיוון שאוטובוסים למרכז צ'ילה תמיד מלאים ובייחוד בתקופות חגים ומועדים כאשר כולם נוהרים לבירה סנטיאגו.
ליד העיר קיימת גם העיירה הקטנה צ'וקיקמטה שנחשבת עיירת כורים שהוקמה על ידי חברת הכרייה שפועלת באחד המכרות הנחושת הגדולים בעולם.  לפי מה שהתושבים מספרים העיירה צ'וקיקמטה תסגר בעתיד כי רוב תושביה עוברים לקאלאמה, אגב  בכניסה לקאלאמה תראו פסל מתכת ענקי של כורה שמנופף לשלום לכל המגיעים לעיר.

לעוד טיפים של גולשים על קאלאמה הוספת טיפ
San Pedro De Atacama Hosterma
מקום נחמד לבלות את הלילה.
כתובת: Toconao 460

לכל חברת אוטבוס יש כאן את התחנה שלה, יש מכאן נסיעות אל צ'ילה, ארגנטינה בוליביה ופרו:
אריקה(הגבול עם פרו) - 10 שעות.
איקיקה - 7 שעות.
סנטיאגו - 22 שעות.
סלטה (ארגנטינה) - 12 שעות.
אויוני (בוליביה) - 15 שעות. הנסיעה מתחלקת לעשר שעות עד הגבול שם מחליפים אוטובוס ועוד חמש שעות עד לאויוני.

כתבות

ירח דבש בארגנטינה רונן מימון ואשתו הטרייה טסו לירח דבש בארגנטינה וצ'ילה. לפניכם סיפור המסע המפורט שלהם שכולל מחירים מעודכנים מהאזור וחוות דעתם על מסעדות, הוסטלים ואטרקציות בארגנטינה וצ'ילה.
טיול בדרום צ´ילה! בכתבה הזו אדבר על חלק מהמקומות שהכרתי בדרום צ×ילה ולטעמי ההכי שווים להכיר. גם אתן אזהרות ספציפיות על מקומות שהכרתי בהם תצטרכו להיהר במיוחד אם תרצו להכיר, כי בהם הסכנה לכיוס וגנבה גדולים בהרבה מכל מקום אחר בצילה שיחסית לשאר דרום אמריקה