צ'ילה

טיפים של גולשים על צ'ילה

קצת על צ'ילה

צ'ילה - Chile
אם אתם חובבי טבע מושבעים, אוהבי נופים מדהימים, טיולים קסומים וטרקים משגעים, צ´ילה היא המקום בשבילכם.
ארץ ארוכה זו כוללת בתוכה משרשרת הרי געש וגייזרים לוהטים ועד קרחונים מדהימים בגווני כחול וגושי קרח עצומים שנוחתים אל תוך המים.
קחו את כל מה שאמרנו ותחשבו שכל היופי הזה נמצא במדינה שמצדה האחד האוקיינוס השקט ומצידה השני הרי האנדים העצומים .
צ´ילה מונה קרוב ל 16 מיליון תושבים וכ-5 מיליון מתוכם מתגוררים בסנטיאגו הבירה.
צ´ילה מחולקת לאזורים רבים, נתחיל מהצפון שהוא אחד מהאזורים הצחיחים בעולם שם נמצא מדבר אטקמה ובו קקטוסי ענק וגייזרים פעילים.
באזור מרכז צ´ילה שוכנת הבירה סנטיאגו ולא רחוק ממנה עיירת הנופש ויניה דל מאר שהן הדבר האטרקטיבי היחידי באיזור בנוסף לאתרי הסקי והיקבים הרבים שנמצאים באזור .
מדרימים הלאה אל איזור האגמים המדהים ביופיו שבו נמצאות העיירות פוקון, פוארטו מונט וזהו גם בסיס היציאה אל קטע הדרך המפורסם "קארטרה אוסטראל" שהוא אטרקציה בפני עצמה.
והחלק האחרון והדרומי ביותר הוא "ארץ האש" האזור הקר ביותר בצ´ילה שמאופיין בקרחונים רבים, הרים מושלגים ורוחות עזות. שם גם נמצא טרק ה"טורסים" המפורסם אליו יוצאים מ"פוארטו נטאלס".
אך עם זאת יש לציין כי המדינה איננה זולה כלל אז קחו את זה בחשבון כאשר אתם נכנסים לצ´ילה.
סה"כ התשתית התיירותית במדינה מפותחת, קיימים אתרי קמפינג רבים, אכסניות ביתיות, ולרוב גישה נוחה לרוב האתרים.

צ'ילה גובלת במזרח לכל אורכה עם ארגנטינה, בצפון בפרו ובוליביה ובמערב לכל אורכה היא גובלת באוקיינוס השקט.

המטבע בצ´ילה הוא הפסו Peso הצ´יליאני. דולר אחד כיום(מעודכן יולי 2016) שווה כ-651 פסו(לשער מעודכן). צ´ילה נחשבה כל השנים למדינה יקרה יחסית לשכנותיה אך כיום עם עליית המחירים בארגנטינה הפערים הצטמצמו, אך היא עדין יקרה משמעותית מפרו השכנה מצפון.
רוב הבנקים בצ´ילה לוקחים עמלות גבוהות ויוציאו לכם את המיץ עד שתסיימו את הליך פדיית הטרוולים(לא בכולם). עדיף לפדות טרוולים במשרדי החלפנות( Casa de Cambio) אך בדקו שאתם עושים זאת במקום מסודר ושלא קיבלתם שטרות מזוייפים. למי שיש כרטיס אשראי זה נחשב לאופציה עדיפה בצ´ילה, בכספומט תוכלו למשוך רק כסף מקומי.

מזג האוויר בצ'ילה

                           
קצת בכלליות:
מזג האויר בצ´ילה הפכפך, מוזר ומשתנה ומשתנה בקיצוניות מאזור לאזור ומתקופה לתקופה.
נתחיל ממדבר אטקאמה בצפון שהוא אחד המקומות היבשים בעולם אך עם זאת לא ממש חם שם, ממאי עד אוגוסט הטמפ´ יורדות וקר, ישנם אזורים בסביבת סן פדרו שהמעלות יורדות עד כדי 10- בשיא (יולי).
יש לציין שמחוץ לעונה הקרה מזג האויר נעים.
הצ´ילה גורם חשוב ומכריע במזג האויר הם הרוחות העזות המגיעות מהאוקינוס השקט ומשפיעות על מזג האויר בכל המדינה.
ממשיכים לאזור המרכז שם נמצאת הבירה סנטיאגו ששם הטמפ´ משתנות בקיצוניות מחרידה, גם פה החורף ממאי עד אוגוסט והוא מביא עימו קור עז וגשמים קלים, לעומת זאת בחודשים דצמבר-מרץ אפשר לתפוס ימים חמים של עד כ-30 מעלות.
מתחת לאזור המרכז או יותר נכון במרכז התחתון של צ´ילה - אזור האגמים, פוקון, פוארטו מונט הגשמים רבים מאוד ויורדים במהלך כל השנה עם דגש על מאי- יולי.
הטמפ´ כבר קרות הרבה יותר מהמרכז כששיא הקור הוא בחודשים מאי-ספטמבר כל העובדות האלו לא ממש מרתיעות את התיירים שפוקדים את האזור כמעט כל השנה .
החלק האחרון הוא הדרום (ארץ האש) שם עוד יותר קר מבכל צ´ילה שם גם הרוחות החזקות ביותר. החודשים הקרים בדיוק בדומה לשאר צ´ילה עם דגש על יוני- יולי אז הטמפ´ מתחת ל0 רוב הזמן.

מזג אוויר באי הפסחא מזג אוויר באנטופגסטה מזג אוויר באריקה מזג אוויר בטמוקו מזג אוויר בלה סרנה מזג אוויר בפוארטו מונט מזג אוויר בפונטה ארנה מזג אוויר בסנטיאגו מזג אוויר בקויאיקה

ישראלים לא צריכים ויזה כדי להכנס לצ´ילה, צריך רק דרכון בתוקף (לפחות חצי שנה) בכניסה לצ´ילה תקבלו אשרת שהייה ל90 יום (וחותמת יפה בדרכון) להארכת אשרת השהייה מומלץ לצאת מצ´ילה למדינות השכנות (לרוב ארגנטינה) ולחזור חזרה. אם לא תאריכו את האזרה בדרך זאת, תצטרכו לשלם מעל לדולר ליום, לאשרה של 90 יום, פרוצדורה זאת נעשית בסנטיאגו אך מאוד יקרה.
שגרירות צ´ילה בישראל
רחוב קאופמן 4 ת"א
טלפון: 03-5102751/0
פקס:03-5100102
פתוח בימי שני-חמישי מ-8:30-14:00 ובימי שישי 8:30- 13:00

שגרירות ישראל בצ´ילה
כתובת: san sebastian 2812 pisco 5 סנטיאגו
טלפון: 02-7500500 
        027500555
פתוח משני-חמישי 10:00-13:00

כתבות

הסכנה שגבתה מחיר כבד בטרק לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת הגבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון בקרב המטיילים.
קרוז דה לוס מארס טרק נהדר לנקודה הדרומית ביותר בדרום אמריקה היבשתית, בה נמצא 'צלב הימים' בראש הר. הטרק כולל חצייה רטובה של נהרות, יערות, מצוקים וחופים, כשמולנו נמצאים ההרים המדהימים בצד השני של תעלת מגלן. על החוף ניתן לראות סרטנים בגודל של ראש