ברזיל

טיפים של גולשים על ברזיל

קצת על ברזיל

ברזיל - Brazil  אחת מהארצות היפות בעולם! ברזיל מדהימה ביופייה ובצבעה הירוק, רוב חלקי המדינה הם איזורים עם אקלים וצמחייה טרופית והעצים שאתם רואים במפה שלפניכם הם רק סימול ליער הגשם הסבוך של ברזיל, שאר המדינה גם היא ירוקה ופורחת בצורה יוצאת מן הכלל.
ברזיל היא המדינה הגדולה בדרום אמריקה והחמישית בעולם. ומונה קרוב ל-200 מיליון תושבים!!! ברזילאים שרובם לא מורידים את החיוך מהפנים.
ברזיליה היא עיר הבירה ובה מתגוררים כ-2 מיליון תושבים והיא לא נחשבת לגדולה בערי ברזיל, סאו פאולו היא העיר הגדולה בברזיל וביבשת כולה עם 20 מיליון תושבים.
תרבות החופים זה אולי הדבר הטוב בטיול לברזיל אחרי הכדורגל הברזילאי, וחופי ברזיל נחשבים ליפים והמפנקים ביבשת ואין ספק שאם אתם מתחילים את הטיול כאן וממשיכים לשאר מדינות דרום אמריקה אתם עוד תתגעגעו לחופים האלה...
המגוון של ערי ועיירות החוף בברזיל הוא עצום וכל אזור חוף אחר במדינה מאופיין בייחודיות משלו.
אי אפשר גם בלי לזרוק מילה על תרבות הכדורגל שזה פשוט מחלה אצל הברזילאים, כל מקום משחקים כדורגל ומדברים על כדורגל, בייחוד תחושו זאת בריו דה ז´נירו שם גם קיים אחד מהאיצטדיוני הכדורגל הגדולים בעולם "המאראקנה - Maracana".
ברזיל יכולה להציע לכם הכל מהכל וזה אומר מערים מתקדמות ומתפתחות ועד כפרים נידחים ללא חשמל או שבטי אינדיאנים בג´ונגלים.
רוב המקומות האהובים על הישראלים הם מפנקים ונעימים כמו אריאל דה אג´ודה, מורו דה סאו פאולו, איליה דו מל ועוד רבים.
ברזיל מקבלת את כל סוגי המטיילים מתרמילאים וטיול עצמאי ועד לטיולים מאורגנים לקבוצות, כולם נהנים ולא מורידים את החיוך במהלך הטיול בברזיל.
שטחה של ברזיל עצום כ-8.5 מיליון קמ"ר והיא גובלת עם כל המדינות בדרום אמריקה חוץ מצ´ילה ואקוודור. יערות הגשם באזור האמזונס עצומים בגודלם כ-3.5 מיליון קמ"ר זהו היער הגדול בעולם וסתם לשם השוואה ניתן להכניס בו את מדינת ישראל מעל ל-160 פעם.  רק חבל שממשלת ברזיל לא עושה דבר על מנת למנוע את כריתת היערות המסיבית שמתרחשת כבר שנים ומחסלת את היערות החשובים מאין כמוהם.

קרנבל 2019 יתקיים בתאריכים 1/3/2019 - 5/3/2019.
הקרנבל בסלבדור מתחיל ב - 28/2/2019 ומסתיים בתאריך 5/3/2019.
מצעד המנצחות יתקיים בריו דה ז'נרו בתאריך 9/3/2019

 

המטבע בברזיל הוא הריאל Real והוא נחלק ל-100 סנטבוס.
דולר אחד כיום(מעודכן דצמבר 2017) שווה כ-3.31 ריאל (לשער מעודכן). לפני משחקי המונדיאל ובתקופה הקצרה שלאחר מכן הגיע הריאל לשיא של 1.5 ריאל לדולר מה שאומר שהיתה התייקרות עצומה לתיירים הבאים לברזיל. בימים אלו עלה הריאל בחזרה ולמרות משחקי האולימפיאדה חלה הוזלה רצינית בטיול לברזיל לעומת שנים קודמות.
בברזיל מומלץ להשתמש גם בטרוול צ´קס(המחאות נוסעים) וגם בכרטיס אשראי מהסיבה שבמקומות קטנים ונידחים לפעמים תמצאו רק את אחת מהאופציות.
הבנק המומלץ לפדיית טרוול צק´ס הוא סיטי בנק Citi Bank שם לא תשלמו כמעט עמלה על פדיית הטרוולים.
לעומת זאת בנק שלוקח עמלות גבוהות הוא Banco de Brazil שלוקח בסביבות כ20 דולר על כל פעולה גם אם היא פדיית טרוול אחד.
ישנם גם משרדי חלפנות Casa de Cambio שיחליפו בשער פחות טוב(לא תמיד) מהבנקים אך התהליך יהיה קצר וקל בהרבה. רק בידקו שאתם לא מקבלים שטרות מזוייפים.

מזג אוויר בברזיל


קצת בכלליות:
מזג האויר בברזיל הוא נהדר אם אתם אוהבים חום ושמש. ברוב חלקי ברזיל האקלים טרופי וביום שמש לוהט גשם לא נדיר כאן.
החורף בברזיל(מאי- אוגוסט) משפיע רק על האזור הדרומי ביותר בברזיל שמתחיל מהעיר סאו פאולו ומטה, ריו דה ז´נירו הופכת קרירה מעט בחורף.
עובדה מוזרה היא שדווקא בחורף כמות המשקעים פוחתת כשהקור מגיע.
סך הכל ברזיל נוחה לטיול ברוב חלקיה וברוב חלקי השנה.
הצטיידו במקדם הגנה גבוה, השמש כאן חזקה מאד ואם רק הגעתם לברזיל וגופכם לא רגיל לחום סביר להניח ש"תשרפו" ותקבלו כוויות מהשמש.

מזג אוויר באולינדה מזג אוויר באילאוס מזג אוויר בבלם מזג אוויר במנאוס מזג אוויר בנטאל מזג אוויר בסאו פאולו מזג אוויר בסלבדור מזג אוויר בפורטו אלגרה מזג אוויר בפורטלזה מזג אוויר בפלורינאפוליס מזג אוויר בקמפו גראנג'י מזג אוויר בריו דה ג'נרו מזג אוויר ברסיפה

ישראלים לא צריכים ויזה כדי להכנס לברזיל, רק צריך להציג דרכון בר תוקף(לפחות חצי שנה). אם אתם מגיעים בזמן הקרנבל ייתכן שידרשו ממכם להציג כרטיס טיסה יציאה מברזיל ל3 חודשים הקרובים. אם תקבעו תאריך פיקטיבי(שתוכלו לשנות אחרי שתכנסו) תוכלו להגיע בראש שקט. לברזיל מקבלים לרוב אשרת שהייה של 90 יום שמוחתמת בדרכון ועל גבי פתק חשוב מאד, שימרו את הפתק כי אם תאבדו אותו תצטרכו לשלם קנס וגם יהיה לכם בעיה להאריך את השהות. אם נשארתם בלי אשרה מעל הזמן שקיבלתם אז דעו שכל יום הוא קנס שמצטבר ליציאה מהארץ. אם נכנסתם דרך היבשה ודאו היטב שדרכונכם הוחתם ואפילו השכילו לשמור את כרטיס האוטובוס שאיתו נכנסתם וכל זאת מהסיבה שתחשבו שוהים בלתי חוקיים אם לא תהיה לכם הוכחה בכתב. הארכת אשרת השהייה מתבצעת על ידי המשטרה הפדרלית( policia federal) אותה תמצאו בערים הגדולות, אל תצפו לכלום מהסיבה שהארכת אשרה ניתנת לפי מספר קריטריונים שהברזילאים קבעו כך ששום דבר לא בטוח פה. מטיילים שגילם נמוך מ18 ומגיעים בלי הורים זקוקים לאישורים מיוחדים, בררו עוד בשגריריות בארץ.

שגרירות ברזיל בישראל
כתובת: רחוב יהודה הלוי  23 תל אביב
טלפון: 03-6919292 | 03-7971500
פקס: 03-6916060
פתוח משני עד חמישי מ9:00 ועד 16:00. וימי שישי עד 13:00.

שגרירות ישראל בברזיל(ברזיליה)
כתובת: s.e.s av. das-nacoes lote 38, q 809 brazilia
טלפון: 21050500 61 55
פקס: 21050555 61 55

כתבות

קפואירה מטיילים רבים ביבשת דרום אמריקה מוקסמים מריקוד המלחמה העתיק שנולד בברזיל : הקפואירהמעיין תעיזי מספרת לכם הכל אודות הקפואירה בכתבה המפרטת את הקפוארה מתחילתה ועד ימינו.
טרק בפארק pico da bandeira בין המדינות MINAS GERAIS ל- ESPIRITO SANTO בברזיל, קיים פארק אחד היפים והמיוחדים בברזיל שאליו מגיעים בעיקר תיירים מקומיים. הפארק מתאפיין בהרים גבוהים מאוד