קיחארו

טיפים של גולשים על קיחארו

קצת על קיחארו

קיחארו - Quijarro
עיירת הגבול הקטנטנה של בוליביה עם ברזיל, זהו מעבר גבול שבד"כ סואן עם הרבה בעיות. שם תמצאו מספר מלונות סבירים במרכז העיירה . אחרי נסיעה לא קלה שעברה עליכם כל הלילה עד שהגעתם לעיירה, מומלץ להעביר את הלילה במלונות האלו ולשלם מעט יותר מאשר להסתפק במשהו זול וממש ממש עלוב. פרט למקומות לינה תמצאו גם חלפני כספים, מסעדה או שתיים ואפילו כספומט. מעבר גבול זה ידוע לשמצה בגלל הסמים הרבים שמוברחים מבוליביה לברזיל, בעבר היה ידוע על בעיית שחיתות רצינית במקום אך כיום יש רגיעה(יחסית) בענין זה. אך בכל הנוגע לגניבה ומעשה שוד המקום נחשב למסוכן,  עם זאת אין סיבה להכנס לפאניקה. לכן לא מומלץ להרבות זמנכם בעיר, ואם אפשר לעבור בלי לישון בגבול אז עוד יותר טוב, ואגב בזמן שאתם עוברים את הגבול ודאו כל הזמן שאתם פוקחים עין ונזהרים מכייסים וגנבים. בנוסף ניתן לצאת אל הפנטאנאל מקיחארו במקום מברזילשם יהיה לכם רגוע יותר ופחות אנשים ואולי אפילו זול יותר. הפנטאנאל הינו איזור מיוער פראי דומה לפמפאס ברורה נבאקה שם תוכלו לראות אנקונדות, תנינים ועוד שלל חיות מגניבות.

טיפ חשוב
בצד של ברזיל לא לקנות כרטיסים לסנטה קרוז - לא לאוטובוס ולא לרכבת. המחיר כפול שם. כדאי לעבור קודם מקורומבה לקיחארו וכאן לרכוש.

מעבר הגבול
שימו לב לבדוק את הדרכון לאחר החתימה, לראות שבאמת קיבלתם חותמת בתוקף, קרה כבר שהפקידים עושים טעויות וחותמים חותמת שמהרגע הראשון כבר פג התוקף שלה.

לעוד טיפים של גולשים על קיחארו הוספת טיפ

חברת טיולים מאוד מומלצת

אנחנו רוצים להמליץ בחום על חברת גלובוס אני ואישתי יצאנו לטיול דרך חברת גלובוס בארץ והיה ממש ומעבר למצופה אורן הנציג של החברה בארץ בנה לנו מסלול מדהים של פרו בוליביה ואקוודור ובנוסף את כול הטיול סגרנו איתו במחיר יותר נמוך מהמחיר שהיה עולה לנו במדינות שבהם טיילנו ליפני היציאה קיבלנו את רשימת הטלפונים ואנשי הקשר של הנציגים והמנהלים של החברה בכול מדינה ואת רשימת המלונות שבה נישן ואת הנהגים שיאספו אותנו אבל לא הינו צריכים את זה כי הכול היה כשורה מתואם ובזמן ממש חברה טובה עם אחריות כלפי הלקוח ושרות מעולה פגשנו אותו עוד מיספר פעמים כדי לקבל תידרוך מלא על הכול וטסנו. במהלך הטיול הוא היה איתנו בקשר טלפוני למלוןובדק תמיד שהכול כשורה המדריכים של החברה היו מיקצועים מאוד ודוברי אנגלית ואפילו חלקם יודעים עיברית מאוד נהננו מהטיול וזה לא הטיול הראשון שלנו בעולם ומאוד חששנו לטייל בדרום אמריקה והופתענו מאוד לטובה אפילו כשחזרנו לארץ שלחנו לחברה מיכתב תודה ולאורן שלחנו מיכתב ומתנה מאיתנו ואנחנו עדין בקשר איתו הוא ממש אדם טוב ישר ואיכפתי וגם עוד לקוחות שדיברנו איתם אמרו את זה ושיבחו את החברה והוא מוכן לעזור לכול אדם תמיד באשר הוא הטלפון שלו 050-4172215 במישרד 072-2832848 SKYPE: GLOBUS.ADVENTURES אימיל [email protected] ותירשמו FOR OREN

הרכבת מקיחארו לסנטה קרוז נקראת על ידי המטיילים "רכבת המוות" מהסיבה שהנסיעה לא קלה כלל, והקרונות נוקשים בחוזקה אחד בשני מדי פעם.
הרכבת עוצרת בהרבה מקומות בדרך כלל.

יש מספר רכבות:
הרכבת הטובה(עם מיזוג ואוכל) יוצאת בשני, רביעי ושישי, הנסיעה אורכת בסביבות
ה-12 שעות ועולה בסביבות ה230 בוליביאן למושב מיטה  או 200 בוליביאן למושב חצי 
מיטה.
ישנן עוד רכבות אך זאת הכי מומלצת ולא מומלץ לקחת מקומות זולים או רכבת זולה יותר!

קחו בחשבון כי עיכובים בנסיעה וביטולים הם חלק בלתי נפרד מהשירות של הבוליביאנים.

כתבות

מדריך להוצאת ויזה לבוליביה 2019 רוצים לנסוע לבוליביה, אבל חוששים מתהליך הוצאת הויזה המסובך? המדריך הזה הוא בשבילכם, כאן תלמדו איך להוציא את הויזה לבוליביה בפשטות ובקלות צעד אחרי צעד בעברית ותחסכו לעצמכם התעסקות מיותרת ועיכוב בטיול, המדריך מעודכן לשנת 2019.
המדריך למתנדב בסוקרה סוקרה, למי שלא יודע, היא בירת בוליביה הרשמית. העיר לא נמצאת לרוב במסלול המוצ'ילר הישראלי בדרום אמריקה וחבל, כי מדובר בעיר יפה להפתיע (בתים לבנים נמוכים), שנמצאת בדיוק באמצע הרצוי: לא גדולה מדי (כך שאפשר ללכת ברגל ממקום למקום) אבל גם לא קטנה מדי (כמו כל עיירות השני-רחובות-ופלאזה)