קורואיקו

טיפים של גולשים על קורואיקו

קצת על קורואיקו

קורויקו - Coroico
עיירה ששוכנת באמצע הדרך בין לה פאז ורורה נבאקה לצלעה של הדרך המסוכנת ביותר בעולם הלוא היא דרך המוות. עיירה יפהיפה וקטנטנה אותה עוטפים עצי יער הגשם, ומציעה נופש חמים ונעים במלונות ובעיקר פסטורליה. מהעיירה ניתן לצאת למגוון של טיולים בטבע, ובעיקר, מהווה העיירה את הבסיס ליציאה ל"טיול" דרך המוות למי שלא סגר את הדיל עוד בלה פאז. דרך המוות הינה השביל שדרכו נוסעים לרורה נבאקה, ומטיילים מכל העולם לוקחים את האפניים ונהנים מאתגר שגובה את חייהם של מאה אנשים בממוצע מדי שנה במורד המדרון של ההר. מי שבוחר לנסוע באוטובוס מלה פאז לרורה נבאקה או בחזרה יהנה לחלק את הנסיעה לשניים ולעצור בעיירה לנופש.

לעוד טיפים של גולשים על קורואיקו הוספת טיפ

חברת טיולים מאוד מומלצת

אנחנו רוצים להמליץ בחום על חברת גלובוס אני ואישתי יצאנו לטיול דרך חברת גלובוס בארץ והיה ממש ומעבר למצופה אורן הנציג של החברה בארץ בנה לנו מסלול מדהים של פרו בוליביה ואקוודור ובנוסף את כול הטיול סגרנו איתו במחיר יותר נמוך מהמחיר שהיה עולה לנו במדינות שבהם טיילנו ליפני היציאה קיבלנו את רשימת הטלפונים ואנשי הקשר של הנציגים והמנהלים של החברה בכול מדינה ואת רשימת המלונות שבה נישן ואת הנהגים שיאספו אותנו אבל לא הינו צריכים את זה כי הכול היה כשורה מתואם ובזמן ממש חברה טובה עם אחריות כלפי הלקוח ושרות מעולה פגשנו אותו עוד מיספר פעמים כדי לקבל תידרוך מלא על הכול וטסנו. במהלך הטיול הוא היה איתנו בקשר טלפוני למלוןובדק תמיד שהכול כשורה המדריכים של החברה היו מיקצועים מאוד ודוברי אנגלית ואפילו חלקם יודעים עיברית מאוד נהננו מהטיול וזה לא הטיול הראשון שלנו בעולם ומאוד חששנו לטייל בדרום אמריקה והופתענו מאוד לטובה אפילו כשחזרנו לארץ שלחנו לחברה מיכתב תודה ולאורן שלחנו מיכתב ומתנה מאיתנו ואנחנו עדין בקשר איתו הוא ממש אדם טוב ישר ואיכפתי וגם עוד לקוחות שדיברנו איתם אמרו את זה ושיבחו את החברה והוא מוכן לעזור לכול אדם תמיד באשר הוא הטלפון שלו 050-4172215 במישרד 072-2832848 SKYPE: GLOBUS.ADVENTURES אימיל [email protected] ותירשמו FOR OREN

טיפים לטרק הצ´ורו

אהלן, עשינו באופן עצמאי את טרק הצ´ורו, ורצינו לתת כמה טיפים למי שרוצה לעשות את אותו הדבר. 1. אז דבר ראשון - אין שום בעיה לעשות אותו עצמאית, השביל ברור וניתן לשאול את המקומיים בדרך. כמו כן, ישנם שני סיפורי דרך שניתן להיעזר בהם - אחד בגרינגו ואחד בלינק מצורף. 2. עלויות: מיקרו ללה קומברה (נקודת ההתחלה של הטרק) יוצא מוילה פטימה - 10 BS לאדם. בכפר צ´וקורה מחכה אדם שגובה 10 BS לאדם על תחזוקת השבילים והגשרים. (ניתן להתווכח קצת...) לינה: לינה בכפרים, באזור הקמפינג עולה 5 BS לאדם. אפשר לישון במקומות אחרים המצוינים בסיפור דרך, אבל שם יש מים זורמים, חנות עם מצרכים בסיסיים, ואנחנו מצאנו שהמקומות האחרים מאריכים מאוד את היום. הנסיעה חזרה מצ´אירו לקורויקו עולה 180 BS לרכב. לכן, גם אם אתם עושים את הטרק עצמאית, תשתדלו למצוא אנשים לאורך הדרך ולתאם איתם מפגש בנקודת הסיום, אחרת זה מאוד יקר. אנחנו שילמנו 25 BS. קורויקו-לה פאז: 3 שעות, 15 BS. 3. זמנים: הזמנים בסיפורי הדרך קצת לא מדויקים. אנחנו מצאנו שבדרך כלל זה ממוצע בין שני סיפורי הדרך. בגדול: היום הראשון : לה קומברה - challapanpa - שמונה שעות. היום השני: מהכפר עד הכפר סן פרנסיסקו - 7 שעות. היום השלישי: מהכפר עד צ´אירו - 6 שעות. הזמנים כוללים עצירות והפסקה ארוכה יותר לארוחת צהריים. בגדול, רוב הטרק אמנם בירידה, אבל לא מדובר בטרק קליל, במיוחד אם אתם סוחבים את כל הציוד איתכם. הירידות מתישות, ויש 4 עליות תלולות אך קצרות. טרק מקסים ושווה לא לפספס, אבל תהיו מוכנים גם למאמץ. ועוד דבר אחד - קורויקו מקסימה, בנוף שפשוט אי אפשר לתאר. בכיף אפשר לתכנן את הטרק כולל לילה שם. תהנו, תשמרו על עצמכם!
חשוב מאד לדעת כי  "דרך המוות" אינה הדרך היחידה להגיע לקוריקו. קיימת דרך הרבה יותר בטוחה, סלולה כראוי וברובה יש מעקה ביטחון בצד הדרך. ישנם 2 נתיבים שזה מאד חשוב!!! אז על מנת למנוע תאונות וסיכונים מיותרים בנסיעה ב"דרך המוות" הנוראית בדקו בסוכנות בהם אתם קונים כרטיסים על הדרך האחרת.

כתבות

מדריך להוצאת ויזה לבוליביה 2019 רוצים לנסוע לבוליביה, אבל חוששים מתהליך הוצאת הויזה המסובך? המדריך הזה הוא בשבילכם, כאן תלמדו איך להוציא את הויזה לבוליביה בפשטות ובקלות צעד אחרי צעד בעברית ותחסכו לעצמכם התעסקות מיותרת ועיכוב בטיול, המדריך מעודכן לשנת 2019.
המדריך למתנדב בסוקרה סוקרה, למי שלא יודע, היא בירת בוליביה הרשמית. העיר לא נמצאת לרוב במסלול המוצ'ילר הישראלי בדרום אמריקה וחבל, כי מדובר בעיר יפה להפתיע (בתים לבנים נמוכים), שנמצאת בדיוק באמצע הרצוי: לא גדולה מדי (כך שאפשר ללכת ברגל ממקום למקום) אבל גם לא קטנה מדי (כמו כל עיירות השני-רחובות-ופלאזה)