קופה קבנה

טיפים של גולשים על קופה קבנה

קצת על קופה קבנה

קופקבנה Copacabana היא עיירה קטנטנה ששוכנת על שפת אגם הטיטיקאקה. רוב העיירה בנויה ומותאמת לתיריים הרבים שעוברים דרכה, מומלץ לשהות במקום מספר ימים בכדי לבקר במקבץ האיים שנמצאים בצד הבוליביאני של אגם הטיטיקאקה.
בעיירה תוכלו למצוא מספר סוכנויות שדרכם אפשר לצאת לסיור באיים בשייט. האיים הם: איסלה דל סול שבני האינקה מאמינים ששם נולדה השמש, בסיור יורידו אותכם כאן ויארגנו לכם מקום לינה ללילה ומפה של האי בו תוכלו לסייר בעצמכם במהלך היום, האי מדהים ביופיו עם נופים פסטורלים, שקט ושלווה, שקיעות מרהיבות, ניתן אף לראות את הרי האנדים העצומים ברקע האגם.
ישנה אופציה לעשות את הסיור בקצרה ולחזור לקופה קבנה אך מומלץ בחום להשאר ללילה ולחוות את אווירת המקום. האי עצמו הררי ויש מספר שבילים המובילים לכפרים קטנים ואותנטיים שם הילדים הולכים לבית הספר בסירה שמגיעה לקופהקבנה , מומלץ להגיע עד סופו- משמע דרום האי, זכרו להביא אתכם צידה ומים לדרך.
הסיור כולל מספר איים קטנים בינהם איסלה דה לה לונה שבו לא תוכלו לשהות מכיוון שהוא קטן ופחות תיירותי מאיסלה דל סול.בקופה קבנה השלווה והפסטורלית מומלץ לטייל ואף לטפס לסרו קאלבירו cerro calvario, המסע הקצרצר אורך כחצי שעה והזמן הכי טוב לעשות אותו זה לקראת השקיעה. 
לב העיירה נמצא ברחוב 6de agosto שם תמצאו המון מסעדות,בתי מלון, תחנת האוטובוסים.לקראת הלילה ישנה מעין טיילת עם שלל דוכנים וחנויות פתוחות. במהלך היום מתנהל שוק מדליק ב plaza 2de febrero שם תוכלו לקנות את חפצי האומנות המיניאטורים שייחודים למקום.
העיירה קופה קבנה ידועה בפיאסטות צבעוניות וחגים רבים. העיקריים מביניהם: יום העצמאות שנחגג לאורך כל אורכו של השבוע הראשון בחודש אוגוסט הכולל בתוכו מצעדים רבים, תזמורות, זיקוקים, והרבה שתייה. חג אחר הוא חג מריה הקדושה שמתרחש ביומיים הראשונים של פברואר, בחג זה מגיעים לעיר מאות אינדיאנים מהאזור, הבאים בלבוש מיוחד ורוקדים את הריקודים המסורתיים שלהם.

המאפיין החשוב ביותר במציאת מקום הלינה הוא הנוף לאגם הטיטיקאקה! ישנם מספר בתי מלון גבוהים ששם מומלץ לקחת חדר בקומות הגבוהות יותר.אל תתפשרו על חלון בלי נוף.לפניכם מספר מקומות מומלצים:

Hostel wendy
נראה יותר כמו מלון מאשר הוסטל,מדובר במקום חדש יחסית ולכן כל הציוד שבו חדש.
המחיר זול והוא במרחק של 4 דקות מהים וקרוב לסוכנויות ולאוטובוסים.
כתובת:Av. 16 de julio Esq. potosi 22
טלפון:28622124  


Titicaca Bolivia

חדרים פרטים נחמדים עם שרותים ומקלחת.ממוקם במרכז העיירה והמחיר ללילה סביר.
כתובת: Av. 6 de agosto , plaza sucre
טלפון: 2-862-2230

כתבות

הסכנה שגבתה מחיר כבד בטרק לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת הגבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון בקרב המטיילים.
המדריך למתנדב בסוקרה סוקרה, למי שלא יודע, היא בירת בוליביה הרשמית. העיר לא נמצאת לרוב במסלול המוצ'ילר הישראלי בדרום אמריקה וחבל, כי מדובר בעיר יפה להפתיע (בתים לבנים נמוכים), שנמצאת בדיוק באמצע הרצוי: לא גדולה מדי (כך שאפשר ללכת ברגל ממקום למקום) אבל גם לא קטנה מדי (כמו כל עיירות השני-רחובות-ופלאזה)