פונטה גורדה

טיפים של גולשים על פונטה גורדה

קצת על פונטה גורדה

פונטה גורדה - Punta Gorda
עיירה קטנה ורגועה ששכונת לחופי הים הקאריבי בדרום בליז. העיירה היא בירת המחוז הדרומי טולדו(Toledo). המקום נחמד ונעים ומושך אליו יותר ויותר  מטיילים עם השנים, עם זאת המקום לא מרגיש מתוייר כל כך. מה שמושך את המטיילים הן האטרקציות שיש באזור כמו טיולים בנהר, דייג, אתרים ארכיאולוגים של המאיה וגם צפרות. ניתן לקחת מדריך מקומי שיקח אתכם לכל המקומות. התושבים באזור ובכפרים הסמוכים נחמדים מאד ויש כאן כמה תרבויות שנשתמרו בינהם צאצאי מאיה, גריפונה ואינדיאניים בליזיאנים.  פונטה גורדה משמשת כסוג של מרכז מסחרי בשבילם. מטיילים נוהגים לעצור ליומיים שלושה ולהנות מהמקום הרגוע והטבע שמסביב. 
לעוד טיפים של גולשים על פונטה גורדה הוספת טיפ

אין טיפים עדיין, אתם מוזמנים להוסיף משלכם ולזכות בתהילת עולם

Coral House Inn
מקום טוב עם בריכה, מזגן וטלויזיה בחדרים ויש ארוחת בוקר והשכרת אופניים.
כתובת: n#151 main street  
טלפון: 501-7222878
ניתן להגיע לפונטה גורדה בים באויר וביבשה.
 
אוטובוס
יש שני חברות אוטובוסים שפועלות לפונטה גורדה, חברת James Bus מוציאה אוטובוסים לבליז סיטי(שש וחצי שעות  נסיעה) עם עצירות במנגו קריק(שעה וחצי נסיעה) דארנדינגה(3 וחצי שעות) ובלמופאן(5 שעות). חשוב לציין שיש אוטובוסי אקספרס  שעושים את הדרך ישיר אל בליז סיטי בחמש שעות.
החברה השנייה היא southern transport והיא גם מוציאה אוטובוס אקספרס ישיר פעם ביום מוקדם בבוקר  או אוטובוסים עם עצירה בדארנדינגה שם מחליפים אוטובוס(לא הכי מומלץ כי מחכים שם).
 
סירה
ניתן להגיע לפונטה גורדה על ידי שייט בסירה מפוארטו באריוס בגואטמלה. יש סירות כל יום שחברת 
Requena Watertaxi מוציאה באופן קבוע. השייט אורך בין שעה לשעה וחצי. הסירה יוצאת פעם ביום מהמזח הראשי של פונטה גורדה ב9:00 בבוקר ואת הדרך חזרה מהמזח בפוארטו באריוס היא עושה בשעה 14:00 בצהריים. ניתן לקנות את הכרטיסים מראש ממשרד הכרטיסים שלהם במרכז העיירה או מהנציג שלהם ליד עמדת ההגירה.
 
מטוס
למי שממש אין זמן לאוטובוסים אז יש טיסות של חברות התעופה המקומיות  Maya Island Air ו- Tropic Air בין פונטה גורדה לבליז סיטי. מדובר בטיסה של שעה בערך אך שימו לב שיתכנו עצירות בדרך(בפלסנסיה) אז לבדוק.

כתבות

בליז - ארץ קטנה ואנשים בה מעט לבליז הגעתי בעיקר כיעד צלילה.קשה לסרב לשונית השנייה בגודלה בעולם. בימים שזכרונות סיני הולכים ודוהים בשל המצב הבטחוני, מרכז אמריקה נכנסה לרשימת היעדים שלי. אהבתי את המדינה הזאת: את שמחת החיים והפשטות של תושביה שכמעט כולם אגב דוברי אנגלית שוטפת,את מה שמתחת למים ומה שמעליהם...
ריו דה ז´נירו גם למשפחות ריו נחשבת לעיר של חטאים, חופים וקרנבל, אבל לא הרבה יודעים שריו יכולה להיות גם אתר נופש מופלא לילדים מכל הגילאים ומכל הסוגים ויש בעיר אינספור אטרקציות שיהפכו את החופשה המשפחתית לבלתי נשכחת