טרלאו ושמורת פונטה טומבו

טיפים של גולשים על טרלאו ושמורת פונטה טומבו

קצת על טרלאו ושמורת פונטה טומבו

טרלאו - Trelew
היא עיר משעממת לחלוטין, הסיבה היחידה לעבור פה היא שמורת הטבע פונטה טומבו, אולי המקום השני בעולם בטיבו לראות כמויות אדירות של פינגווינים! חוץ מסיבה זאת אין מה לחפש בעיר כלל, בנוסף גם אין טעם לישון כאן מהסיבה שפוארטו מדרין קרובה כ-40 דקות נסיעה מכאן. סיבה אחרת להגיע לטרלאו היא הטיסות שמגיעות לכאן, הטיסות לפוארטו מדרין הקרובה והפופולרית יותר דווקא שכיחות פחות, ורוב הטיסות מגיעות לשדה התעופה בטרלאו.

לעוד טיפים של גולשים על טרלאו ושמורת פונטה טומבו הוספת טיפ

הערכות נכונה עם כסף!!

שלום חברים, רוצה לשתף אתכם בשתי עובדות חשובות שכדאי מאוד שתערכו אליהן בהתאם: 1. אני נושא עליי שני כרטיסי אשראי בין לאומיים (ליתר ביטחון שמא אחד יעלם). ברשותי מאסטרכרד ואמריקן אקספרס. שימו לב: אמריקן אקספרס לא עובד כמעט בשום ATM! גם הסניפים הספציפיים שמזכירים באתר אמריקן אקספרס שנמצאים בבואנוס איירס (נחתתי כאן) אינם עובדים. ניסיתי את כולם, תאמינו לי. המאסטרכרד עובד. 2. דולרים (!!!), "מצרך" יקר בארגנטינה. קצת רקע, לפני כמה חודשים הנשיאה של ארגנטינה החליטה שאין יותר אפשרות לקנות דולרים בארגנטינה. לכן, העובדה הזו יצרה שוק שחור של דולרים כי כולם צמאים כאן לדולרים. לי בחשבון יש דולרים (חשבון מט"ח) ועדיין, גם בתור תייר, אין לי אפשרות למשוך דולרים. לכן אני אומר לכם - תביאו דולרים מהארץ או מכל מקום אחר שאתם באים!!! למה? חשבון מהיר: כשמושכים פסו מהבנק או מהדואר זה ממיר את זה עפ"י השער היציג שהוא באזור ה-4.7. חלפנים מחליפים בשערים גבוהים בין 5.6-6.5 (כמובן שצריך להיזהר ולבחור בקפידה חלפן טוב ולא נוכל). חשבון פשוט למי שחטף כאב ראשון מכל האינפורמציה: משיכת כסף בארגנטינה: 1000 דולר = 4700 פסו המרת דולרים במזומן: 1000 דולר = 5600-6500 פסו! בהצלחה. רועי.

לא לנסוע עם חברת ANDESMAR

אנחנו ממליצים לא לנסוע עם חברת ANDESMAR. דבר ראשון, כי המחירים שלה גבוהים לרוב משל שאר החברות, האוכל והשירות שתקבלו יהיו פחות מוצלחים משל רוב החברות (למרות הבטחות שאולי ייתנו לכם בנקודות מכירת הכרטיסים) וחצי מהזמן הסרטים שיוקרנו יהיו בספרדית´כאשר בשאר החברות הם יהיו באנגלית. אך מעל הכל, מדובר בחברה בלי טיפת מודעות לשירות ועם המון טעויות, כך שאם הזמנתם מקום למחלקת קאמה (מיטה) ושמו אתכם במקום זה בסמי קאמה (חצי מיטה) למרות ששילמתם עבור מחלקה אחרת, יגידו לכם במחלקת שירות הלקוחות שזוהי בעיה שלכם, לא לפני שיטרטרו אתכם בין נציגים שונים למשך כמה שעות, ויאלצו אתכם לשלם על השיחות וההמתנה (אם אתם לא דוברי ספרדית, צפו להמתנה ארוכה יותר). כמובן שאת הכסף שלכם לא תקבלו... בהתחלה רק שמענו על דברים כאלו מאנשים אחרים, אך אחרי שזה קרה לנו, החלטנו להפסיק להיות אדישים ולנסות וליידע כמה שיותר אנשים. נשמח אם תעבירו את האזהרה הזאת הלאה ותסעו במקום זה בחברות כמו פלאצ´ה בוס, ויה בארילוצ´ה וחברות מוצלחות נוספות.

פונטה טומבו - Reserva Provincial Punta Tombo
מושבה קינון ענקית של פינגווינים, נחשבת לאחת הגדולות בעולם והכי גדולה בדרום אמריקה, העונה להגיע לכאן היא בין אמצע ספטמבר עד לסוף חודש מרץ, אז תראו כאן מאות אלפים של פינגוונים מסוג מגלן מחזרים, בונים קנים, ומגדלים את "ילדיהם", נקרא להם "ילדיהם" כי קיימת תופעה מדהימה שזוגות(חלקם) של פינגוונים נשארים אחד עם השניה, כל שנה חוזרים אל המקום ונפגשים אותו הזוג ומתרבים. כחודש וחצי הם דוגרים ביחד בקן שהוא מעין מחילה באדמה, עד שבוקעים הביצים(בד"כ 2) ונולדים חיים חדשים. המקום מדהים כאשר הוא מלא בפינגוונים ובשאר ציפורים שממלאות אותו. יש לציין שאסור לגעת או להפריע לפינגוונים כדי לא להפחיד אותם ואז הם יעזבו את הקן. אל השמורה ניתן להגיע בסיור מאורגן או לקחת מונית מטרלאו עד לשמורה, לבאים בטיול מאורגן ניתן לצאת גם מפוארטו מדרין וגם מטרלאו.

הסיור מתחיל בשעה 07:30 בבוקר, כשהאוטובוס יגיע יחד עם המדריך לאסוף אתכם מהמלון. תחילה תבקרו בעיירה ראוסון, שם "תרדפו" אחרי דולפינים ותוכלו לצפות בהם מקפצים מעל פני הים. משם ממשיכים לפונטה טומבו, בה נמצאת המושבה הגדולה ביותר של פינגווינים מסוג מגלן (מאגאז´אנס) (מאות אלפים), שם תוכלו להתקרב אל הפינגווינים ואף להסתובב ביניהם- אך לא להציק להם. התחנה הבאה היא העיירה גאיימן. עיירה זאת ידועה בשורשיה הוולשים ושם תהנו מתה וולשי(gales) ומאפים תוצרת בית ואירוח בשפה ומסורת וולשית. ובחזרה לעיר פוארטו מדרין(או לטרלאו) בסביבות השעה 18:30 בערב.

כתבות

ירח דבש בארגנטינה רונן מימון ואשתו הטרייה טסו לירח דבש בארגנטינה וצ'ילה. לפניכם סיפור המסע המפורט שלהם שכולל מחירים מעודכנים מהאזור וחוות דעתם על מסעדות, הוסטלים ואטרקציות בארגנטינה וצ'ילה.
טרק פאסו דל ויינטו סיפור דרך ועצות לטרק מדהים אך בדרגת קושי גבוה ויש להערך אליו מראש... לטרק יוצאים מהעיירה אל צ'אלטן, דרום ארגנטינה.