ריו ג´זגוס

טיפים של גולשים על ריו ג´זגוס

קצת על ריו ג´זגוס

ריו גז´גוס - Rio Gallegos
חור בסוף העולם... זוהי עיר נמל גדולה מנומנמת ומשעממת לחלוטין שאין מה לציין עליה חוץ מהעובדה שהיא עיר מעבר למטיילים רבים שמדרימים באוטובוסים. כל מי שירצה לבקר באל קלאפאטה והקרחון המתנפץ יצטרך לעבור כאן מהסיבה שאין תחבורה ישירה לאל קלאפאטה, בנוסף ריו ג´זגוס היא גם נקודת מעבר ויציאה אל עבר "ארץ האש". האטרקציה היחידה בריו גז´גוס נמצאת כ-150 ק"מ ממנה והיא מושבת פינגוונים, בעיר תוכלו להשיג מידע.

מי שמעוניין לנסוע מאל קלפטה לאושוואיה ישנו אוטובוס שיוצא מאל קלפטה ב-3 לפנות בוקר לכאן ומכאן לאושוואיה ב-9, וכך ניתן לחסוך לילה בעיר למי שלא רוצה להתקע כאן.

לעוד טיפים של גולשים על ריו ג´זגוס הוספת טיפ

לא לנסוע עם חברת ANDESMAR

אנחנו ממליצים לא לנסוע עם חברת ANDESMAR. דבר ראשון, כי המחירים שלה גבוהים לרוב משל שאר החברות, האוכל והשירות שתקבלו יהיו פחות מוצלחים משל רוב החברות (למרות הבטחות שאולי ייתנו לכם בנקודות מכירת הכרטיסים) וחצי מהזמן הסרטים שיוקרנו יהיו בספרדית´כאשר בשאר החברות הם יהיו באנגלית. אך מעל הכל, מדובר בחברה בלי טיפת מודעות לשירות ועם המון טעויות, כך שאם הזמנתם מקום למחלקת קאמה (מיטה) ושמו אתכם במקום זה בסמי קאמה (חצי מיטה) למרות ששילמתם עבור מחלקה אחרת, יגידו לכם במחלקת שירות הלקוחות שזוהי בעיה שלכם, לא לפני שיטרטרו אתכם בין נציגים שונים למשך כמה שעות, ויאלצו אתכם לשלם על השיחות וההמתנה (אם אתם לא דוברי ספרדית, צפו להמתנה ארוכה יותר). כמובן שאת הכסף שלכם לא תקבלו... בהתחלה רק שמענו על דברים כאלו מאנשים אחרים, אך אחרי שזה קרה לנו, החלטנו להפסיק להיות אדישים ולנסות וליידע כמה שיותר אנשים. נשמח אם תעבירו את האזהרה הזאת הלאה ותסעו במקום זה בחברות כמו פלאצ´ה בוס, ויה בארילוצ´ה וחברות מוצלחות נוספות.

לינה בריו גז'גוס זה לא הדבר הכי פשוט וקל... יש מספר הוסטלים והוספדחה קרובים לתחנת האוטובוס במרחק הליכה, שמבקשים בסביבות 20 דולר ללילה לאדם וזה המחיר הכי זול שניתן למצוא בעיר.
אפשר לקבל הכוונה לאחד מהם מהטרמינל, מהטוריסט אינפורמיישן אם הוא פתוח או מהעובדים בתחנה.


להוסטלים מומלצים בריו גז'גוס

אל תתנו לכותרת להטעות אתכם, אין חיי לילה בריו ג´זגוס כמעט כלל, יש רק מקום אחד ששווה לציין:

Belfast
פאב אירי נחמד שנקרא על שם בירת צפון אירלנד, המקום מציע גם אוכל טוב במחירים זולים.ללא ספק המקום הכי נורמלי בעיר.
כתובת: Alberdi 344

העיר ענקית והמרחק מתחנת האוטובוס לפלזה ולמרכז העיר הוא עצום, כ - 25 קואדרות. יש אוטובוס עירוני שיוצא מהטרמינל למרכז וחזרה למי שמעוניין.
בנוסף כדאי לדעת שמי שמעוניין לנסוע מאל קלפטה לאושוואיה ישנו אוטובוס שיוצא מאל קלפטה ב-3 לפנות בוקר לכאן ומכאן לאושוואיה ב-9, וכך ניתן לחסוך לילה יקר  והליכות מיותרות עם הציוד בעיר הזאת.

טיסות
שדה התעופה נמצא כ-9 קילומטרים ממרכז העיר וממנו יוצאות טיסות ליעדים רבים בארגנטינה.
בין היעדים בואנוס איירס, ריו גרנדה, אושוואיה, מנדוסה, סלטה,קורדובה, קומודורו ריבאדביה, אל קלאפטה וריו טורביו.

אוטובוסים
התחנה המרכזית נמצאת על פינת rota 3 ו- av.eva peron מישם יוצאים אוטובוסים ליעדים רבים .
לפניכם מספר יעדים לדוגמא:
אל קלאפטה - כ-4 שעות.
קומודורו ריבאדביה - כ-11 שעות.
בואנוס איירס - כ-35 שעות.
פוארטו מדרין - כ-17 שעות.
פונטה ארנאס (צ'ילה) - כ-5 שעות.
פוארטו נטאלס(צ'ילה) - כ-7 שעות.
ריו טורביו - כ-5 שעות.

מטיילים הרוצים להגיע לארץ האש צריכים לנסוע לפונטה אראנס (ניתן גם בטיסה) ומשם להמשיך לאושוואיה או לריו גראנדה,
קחו בחשבון שהנסיעה מתבצעת בעזרת מעבורת שיוצאת בתדירות לא גבוהה במיוחד.
מטיילים הרוצים להגיע לברילוצ'ה יש לנסוע דרך קומודורו ריבאדביה.
ואלו הרוצים להגיע פוארטו נטאלס יכולים לנסוע דרך ריו טורביו.   

כתבות

טיול עם רכב שכור בפטגוניה מי שחוזר מארגנטינה ושומע את השם פטגוניה ישר עף בדימיונו אל מרחבים עצומים של הרים פראיים, ערבות, אגמים ונהרות מרהיבים... פטגוניה משתרעת בין האוקיינוס השקט והאטלנטי ושטחה כמיליון קמ"ר. חבל ארץ זה נמצא בתחומן של ארגנטינה וצ'ילה, הוא מאופיין באוכלוסייה דלילה וחיים בו כשני מיליון תושבים שרובם בתחום ארגנטינה.
טרק פאסו דל ויינטו סיפור דרך ועצות לטרק מדהים אך בדרגת קושי גבוה ויש להערך אליו מראש... לטרק יוצאים מהעיירה אל צ'אלטן, דרום ארגנטינה.