טרק נאוול וואפי טרברס

טיפים של גולשים על טרק נאוול וואפי טרברס

קצת על טרק נאוול וואפי טרברס

טרק נאוול וואפי טרברס
Nahuel Huapi Traverse

טרק בפארק הלאומי נוואל וואפי הסמוך לברילוצ'ה. מדובר טרק מהקשים בארגנטינה ולא למתחילים אלא למנוסים בלבד. אפשר לעשות אותו באורכים שונים, הכי ארוך - חמישה ימים. הטרק קשה מאד פיזית אבל בסוף כל יום יש בקתה לישון בה.
תלוי בתקופה בשנה - לפעמים הבקתות מאוישות ואז צריך לשלם כסף כדי לישון שם, לפעמים הן נטושות ואפשר לישון בהן,
ולפעמים הן נטושות וסגורות ואז צריך לישון באוהל ליד.
לפני היציאה לטרק מאד מאד רצוי להירשם במשרד ה- A.P.N (המשרד של הפארק הלאומי) למקרה חירום. במשרד זה גם תקבלו את כל המידע על הגעה לפארק וחזרה,
יש אוטובוס גם אז בררו באיזה שעות. חובה לקחת מפה לטרק!

לעוד טיפים של גולשים על טרק נאוול וואפי טרברס הוספת טיפ

אין טיפים עדיין, אתם מוזמנים להוסיף משלכם ולזכות בתהילת עולם

סיפור הדרך
תחילת הטרק :Cerro Catedral
סיום הטרק: Arroyo Lopez
מרחק: 40 ק"מ.
את היום הראשון מתחילים בהליכה ליד נהר רחב עם נוף של הרים מדהימים. לאחר מכן נכנסים לתוך יער (באמצע עוברים ליד בקתה שבנויה בתוך סלע) ומתחילים לטפס לכיוון נקודת הסיום של היום הראשון. נקודת הסיום נמצאת בסמוך ללגונה פריי, שם נמצא רפוחיו פריי. בד"כ פתוח(לברר) ובתשלום. ליד הרפוחיו יש מגננים (סוללות עפר שאפשר לפתוח אוהל בתוכם) להגנה מהרוח.

ביום השני מטפסים לפס ובדרך עוברים בלגונה נוספת. עוברים פס נוסף שמצדו השני נמצאת לגונה ג'ייקוב(או חאקוב) ורפוחיו ג'ייקוב. ליד רפוחיו ג'ייקוב אפשר לעשות קמפינג, האנשים ברפוחיו נותנים הוראות חשובות ותמונות ליום הבא שמסוכן מאד גם מבחינת טעויות בדרך וגם מבחינת נפילה מצוק.
חובה להירשם אצלם ולעבור תדריך, היום השלישי מתחיל בעלייה שהופכת להיות טיפוס בשלב כלשהו. מטפסים ומתחילים ללכת על סכין לכיוון סרו נאבידד.
הנוף מדהים מכל הכיוונים. מקיפים עמק, ויורדים מהצד השני. בירידה יש מצב שתמצאו מערת קרח (לא מצויינת בשום מקום) ללא ספק מראה מדהים.
לאחר מכן הולכים זמן רב בתוך ערוץ שבסיומו מטפסים טיפוס של כשעה ללגונה נגרה המרהיבה שלחופה שוכן רפוחיו איטליה. יש מצב שהמקום יהיה פתוח ונטוש, במקום יש אח ושתי קומות, מאד נוח.

ביום הרביעי מקיפים את הלגונה. מהצד השני של הלגונה יש קטעים קשים למעבר לכן יש במקום חבלים לטיפוס. שימו לב כי קטע זה עלול להיות מסוכן במזג אויר גרוע ובמשרדי הפארק טוענים שמומלץ לעבור עם מדריך הרים רשום ושיש לחתום על טופס ויתור אחריות לפני היציאה, אם יש לכם ציוד טרקים מתאים וניסיון אז תורשו לעבור, במזג אוויר גרוע הם יכולים גם לסגור לגמרי את החלק הזה של המסלול.

לאחר מכן מטפסים לפס ממנו יש נוף להר הגעש טרונדור המושלג. יורדים מהפס, חוצים עמק ומתחילים את הטיפוס האחרון והכי קשה בטרק  - טיפוס בזווית מאוד חדה כאשר הכול מלא בשברי אבנים,
יש להיזהר לא ללכת בצמוד אחד לשני כי האבנים מתדרדרות. הנוף מלמעלה הוא המדהים ביותר שתראו בטרק - מצד אחד כל הטרק והרי הגעש שבאזור כולל הר הלנין, מצד שני ברילוצ'ה והאגמים שלידה.
 משם מתחילים לרדת, ולאחר כשעתיים נוספות מגיעים לרפוחיו האחרון. מהרפוחיו יש עוד ירידה של כשלוש שעות עד הכביש, וממנו עוד הליכה של שעה לעיירה שבה מסיימים את הטרק.

שימו לב:  אין להסתמך על סיפור דרך בלבד אלא להגיע עם מפה ואחרי הדרכה במשרדי הפארק.

כתבות

ירח דבש בארגנטינה רונן מימון ואשתו הטרייה טסו לירח דבש בארגנטינה וצ'ילה. לפניכם סיפור המסע המפורט שלהם שכולל מחירים מעודכנים מהאזור וחוות דעתם על מסעדות, הוסטלים ואטרקציות בארגנטינה וצ'ילה.
טיול עם רכב שכור בפטגוניה מי שחוזר מארגנטינה ושומע את השם פטגוניה ישר עף בדימיונו אל מרחבים עצומים של הרים פראיים, ערבות, אגמים ונהרות מרהיבים... פטגוניה משתרעת בין האוקיינוס השקט והאטלנטי ושטחה כמיליון קמ"ר. חבל ארץ זה נמצא בתחומן של ארגנטינה וצ'ילה, הוא מאופיין באוכלוסייה דלילה וחיים בו כשני מיליון תושבים שרובם בתחום ארגנטינה.