איי פוקלנד

טיפים של גולשים על איי פוקלנד

קצת על איי פוקלנד

איי פוקלנד(איסלס מלבינאס) - (Falkland Islands(islas malvinas
איים אלו מרוחקים כ 500 ק"מ מחופי ארגנטינה , המטיילים מגיעים לכאן כדי לצפות מקרוב בבעלי החיים.
לאיי גלפגוס אומנם יותר קל להגיע, מזג האויר טוב יותר ומגוון החיות גדול יותר  אך כדי להתבונן מקרוב בטבע פראי ובתולי, במקום בו התיירות מצומצמת, יש להגיע לאיי פוקלנד, כאן ניתן  ללכת לבד לאן שרוצים,לשבת בין מושבות של פינגווינים, להתקרב לפילי ים, ולהתבונן מקרוב בחיי העופות. החיות בוחנות אנשים, ואינן בורחות.
עוד עובדה חשובה היא שבאיי פוקלנד כמות החיות גדולה בהרבה מאיי הגלפגוס.
באיי פוקלנד אין כבישים. הכביש היחיד הוא באורך 70 ק"מ משדה התעופה Mount Pleasant לבירה סטנלי (Stanley),
ובאיים דרכים משובשות המתאימות לרכבי 4x4. כדי לעבור מאי לאי יש לטוס במטוסים קלים. מכיוון שכך, ומדובר בעונת התיירות של האיים (ינואר), אם רוצים להיות במקומות הכי יפים, יש צורך להזמין מקומות לינה הרבה זמן מראש.
הביקור באיי פוקלנד מאד יקר. יקר להגיע לשם, והשהות יקרה, כי בעיה לנוע ממקום למקום, בטיסות או ברכב 4x4.
המוצרים עוד יותר יקרים מבריטניה, שאף היא יקרה, כי הכל מגיע משם. כיוון שלתושבים אין כוונה לפתח את התיירות, יש שם מעט מאד תיירים, ומעט מאד מקומות לינה (פרושו שיש להזמין הכל מראש).
חנויות המזכרות לתיירים מרוויחות מספינות התיירים הגדולות שרק עוגנות בסטנלי לביקור, אך התיירים ישנים באוניה.
איי פוקלנד מורכבים משני איים גדולים - מזרחי ומערבי, ומאיים קטנים רבים. רק חלק מהאיים הקטנים מיושבים.
מרבית האיים שטוחים ובחלקם גבעות (הנקודה הגבוהה ביותר היא Mount Osborne שגובהו 705 מ').
הקרקע מלאה סלעים, בולדרים של חלמיש (קוורציט) בצבע אפור בהיר כמעט לבן. הסברה הרווחת כיום היא שבתקופת הקרח לא היו באיי פוקלנד קרחונים.
היווצרות הסלעים מוסברת ע"י הרוחות הקרות כקרח באותה תקופה, אשר הקפיאו והלמו באיים, ויצרו "נהרות של אבנים" (המכונים בפי המקומיים “Stone run”). מעיינות רבים נובעים באיים, ומים זורמים מכל עבר תחת הצמחים והשיחים השטוחים שאינם מצליחים לצמוח לגובה בגלל הרוח החזקה. החופים מפורצים, ומלאים באצות.
ליד קו החוף יש אזורים עם שיחים הנקראים Tussac  שהוא סוג של Tussock Grass.
באיי פוקלנד אין זוחלים, אף לא רמזור אחד, ואין McDonald's.

פוקלנד עשירה, ועיקר הכנסתה מרישיונות ציד. התיירות מכניסה מעט מאד כסף ולכן אינה חשובה לתושבי ה-Camp המתרכזים בחקלאות, ולתושבי סטנלי.
מייק, ביולוג שגר אחת עשרה שנים בפוקלנד וחקר את הפינגווינים, מספר שאוכלוסיית הפינגווינים הצטמצמה מששה מיליון למיליון.
פוקלנד מוכרת רישיונות דיג, ואינה דואגת לשימור אזורים נקיים מדיג סביב למושבות הפינגווינים. וכך נאלצים הפינגווינים לשחות מרחק רב יותר כדי לאכול, ואינם מסוגלים לכלכל את גוזליהם.
הטמפרטורה הצפויה בינואר בפוקלנד היא בין 5 ל-16 מעלות צלסיוס. צפוי גשם ורוחות עזות, ורוב הזמן מבלים על חוף הים.
 מכנסי סקי עם מעט ריפוד יגנו מפני שפריצים מהים ויגנו בעת הישיבה על סלעים קרים ורטובים. בקרקע של פוקלנד זורמים מים רבים, ונעלי הליכה מ-Gore-Tex מספקות. לבתים לא מכניסים נעלים מכוסים בבוץ, אז צריך גם נעלי בית חמות. הקרינה חזקה במיוחד, ולכן הצטיידתי בקרם לפנים ושפתון עם הגנה גבוהה במיוחד מפני השמש, ועוד קרם פנים עשיר במיוחד להזנה לקראת הקור.

שימו לב שאיי פוקלנד שייכים לבריטניה ולא לארגנטינה, ובעבר כבר הייתה מלחמה על האיים, עד היום האיים מכונים איסלאס מאלבינאס בארגנטינה. מיקמנו את האיים תחת ארגנטינה אך ורק  בגלל הקרבה הגיאוגרפית. כמו כן השפה כאן היא אנגלית.

את המידע כתבה אפרת נקש

לעוד טיפים של גולשים על איי פוקלנד הוספת טיפ

הערכות נכונה עם כסף!!

שלום חברים, רוצה לשתף אתכם בשתי עובדות חשובות שכדאי מאוד שתערכו אליהן בהתאם: 1. אני נושא עליי שני כרטיסי אשראי בין לאומיים (ליתר ביטחון שמא אחד יעלם). ברשותי מאסטרכרד ואמריקן אקספרס. שימו לב: אמריקן אקספרס לא עובד כמעט בשום ATM! גם הסניפים הספציפיים שמזכירים באתר אמריקן אקספרס שנמצאים בבואנוס איירס (נחתתי כאן) אינם עובדים. ניסיתי את כולם, תאמינו לי. המאסטרכרד עובד. 2. דולרים (!!!), "מצרך" יקר בארגנטינה. קצת רקע, לפני כמה חודשים הנשיאה של ארגנטינה החליטה שאין יותר אפשרות לקנות דולרים בארגנטינה. לכן, העובדה הזו יצרה שוק שחור של דולרים כי כולם צמאים כאן לדולרים. לי בחשבון יש דולרים (חשבון מט"ח) ועדיין, גם בתור תייר, אין לי אפשרות למשוך דולרים. לכן אני אומר לכם - תביאו דולרים מהארץ או מכל מקום אחר שאתם באים!!! למה? חשבון מהיר: כשמושכים פסו מהבנק או מהדואר זה ממיר את זה עפ"י השער היציג שהוא באזור ה-4.7. חלפנים מחליפים בשערים גבוהים בין 5.6-6.5 (כמובן שצריך להיזהר ולבחור בקפידה חלפן טוב ולא נוכל). חשבון פשוט למי שחטף כאב ראשון מכל האינפורמציה: משיכת כסף בארגנטינה: 1000 דולר = 4700 פסו המרת דולרים במזומן: 1000 דולר = 5600-6500 פסו! בהצלחה. רועי.

לא לנסוע עם חברת ANDESMAR

אנחנו ממליצים לא לנסוע עם חברת ANDESMAR. דבר ראשון, כי המחירים שלה גבוהים לרוב משל שאר החברות, האוכל והשירות שתקבלו יהיו פחות מוצלחים משל רוב החברות (למרות הבטחות שאולי ייתנו לכם בנקודות מכירת הכרטיסים) וחצי מהזמן הסרטים שיוקרנו יהיו בספרדית´כאשר בשאר החברות הם יהיו באנגלית. אך מעל הכל, מדובר בחברה בלי טיפת מודעות לשירות ועם המון טעויות, כך שאם הזמנתם מקום למחלקת קאמה (מיטה) ושמו אתכם במקום זה בסמי קאמה (חצי מיטה) למרות ששילמתם עבור מחלקה אחרת, יגידו לכם במחלקת שירות הלקוחות שזוהי בעיה שלכם, לא לפני שיטרטרו אתכם בין נציגים שונים למשך כמה שעות, ויאלצו אתכם לשלם על השיחות וההמתנה (אם אתם לא דוברי ספרדית, צפו להמתנה ארוכה יותר). כמובן שאת הכסף שלכם לא תקבלו... בהתחלה רק שמענו על דברים כאלו מאנשים אחרים, אך אחרי שזה קרה לנו, החלטנו להפסיק להיות אדישים ולנסות וליידע כמה שיותר אנשים. נשמח אם תעבירו את האזהרה הזאת הלאה ותסעו במקום זה בחברות כמו פלאצ´ה בוס, ויה בארילוצ´ה וחברות מוצלחות נוספות.
Stanley Services
תופרים מסלולי טיול אישיים, ניתן לארגן דרכם שהות באיים קטנים ולינה בחוות מבודדות(ניתן לבחור בכל חווה בין כלכלה מלאה לכלכלה עצמית),ביקור במקומות שוקקים בחיות,מסלולי הליכה רגליים וגם שייט וטיולי 4x4.
אי מייל:  [email protected]
התחבורה בין האיים נעשית באמצעות שרות מוניות אווירי, מטוסים קלים אדומים המכונים Islanders.
 המטוסים נוחתים וממריאים בשדה הפתוח. זמני ההמראה של המטוסים לפי שם האורח מועברים לחוות בפקס.
 כאשר יש בעיית תקשורת  מודיעים ברדיו את זמני ההמראה עבור כל אורח בכל אי. אריזת הציוד דורשת תכנון בגלל מגבלת המשקל במטוסים הקלים.

הגעה לאיים:
דרך צ’ילה עם Lan Chile, או בטיסה ישירה מבריטניה עם British Airways.
כל אחת מהחברות מבצעת טיסה אחת בשבוע. יש מגבלת משקל, והקנס גבוה (בקליות יכול להגיע ל-US$100).
הדרך הזולה יותר היא דרך צ’ילה, הטיסה יוצאת מסנטיאגו ועוברת דרך פונטה ארנאס, טיסה הלוך ושוב עולה כ-600 דולר מסנטיאגו וכ-500 מפונטה ארנאס. שימו לב המחירים משתנים.

כתבות

מפלי האיגוואסו והאזור - חלק 2 הכתבה תספר על אפשרויות טיול נפלאות וחוויות אותנטיות באזור מפלי האיגוואסו. הסיבה אגב שהחוויות האלה פחות מפורסמות היא כלכלית נטו, אין הרבה פרסום איפה שאין הרבה רווח, ורוב האפשרויות האלה חינמיות או זולות ;)
מפלי האיגוואסו והאזור אני גר בברזיל כבר 11 שנים וביקרתי יותר מ10 פעמים באיגווסו וכל פעם מבקר ומטייל באזור לפחות שבועיים ובכל ביקור אני מגלה פינות חמד חדשות אז למי שאוהב טבע, תרבות אינדיאנית אוטנטית , אבני חן, עבודות יד ואוכל מצוין במחירים יחסית זולים אני ממליץ בחום לקחת