קומודורו ריבאדאביה

טיפים של גולשים על קומודורו ריבאדאביה

קצת על קומודורו ריבאדאביה

קומודורו ריבאדאביה Comodoro Rivadavia עיר הנפט של ארגנטינה, מכאן מגיע כמעט חצי מהנפט של ארגנטינה ואפשר להבין לבד לפי הצינורות והמיכליות הגדולות שבעיר ובסמוך לחוף שבו גם שוכנים כלבי ים וציפורים(לכו לנמל!) לרוב המטיילים העיר סתם מקום מעבר בדרך דרומה/צפונה, או יותר נכון מקום לעשות את הלילה אחרי נסיעה מפרכת, אם הגעתם מכיוון פוארטו מדרין, ברילוצ´ה או מריו ג´זגוס מדרום. אחת ההמלצות היחידות שיש לגבי העיר היא להגיע לחוף rada tilly שנמצא כ-20 דקות מדרום לעיר, זהו חוף יפה שהומלץ על ידי מטיילים.
לעוד טיפים של גולשים על קומודורו ריבאדאביה הוספת טיפ

לא לנסוע עם חברת ANDESMAR

אנחנו ממליצים לא לנסוע עם חברת ANDESMAR. דבר ראשון, כי המחירים שלה גבוהים לרוב משל שאר החברות, האוכל והשירות שתקבלו יהיו פחות מוצלחים משל רוב החברות (למרות הבטחות שאולי ייתנו לכם בנקודות מכירת הכרטיסים) וחצי מהזמן הסרטים שיוקרנו יהיו בספרדית´כאשר בשאר החברות הם יהיו באנגלית. אך מעל הכל, מדובר בחברה בלי טיפת מודעות לשירות ועם המון טעויות, כך שאם הזמנתם מקום למחלקת קאמה (מיטה) ושמו אתכם במקום זה בסמי קאמה (חצי מיטה) למרות ששילמתם עבור מחלקה אחרת, יגידו לכם במחלקת שירות הלקוחות שזוהי בעיה שלכם, לא לפני שיטרטרו אתכם בין נציגים שונים למשך כמה שעות, ויאלצו אתכם לשלם על השיחות וההמתנה (אם אתם לא דוברי ספרדית, צפו להמתנה ארוכה יותר). כמובן שאת הכסף שלכם לא תקבלו... בהתחלה רק שמענו על דברים כאלו מאנשים אחרים, אך אחרי שזה קרה לנו, החלטנו להפסיק להיות אדישים ולנסות וליידע כמה שיותר אנשים. נשמח אם תעבירו את האזהרה הזאת הלאה ותסעו במקום זה בחברות כמו פלאצ´ה בוס, ויה בארילוצ´ה וחברות מוצלחות נוספות.
Hotel Del Mar
מלון מצוין עם אוירה ביתית ובעלים מקסימים(פיליפ).
החדרים נקיים וטובים והאוכל במקום פשוט מצוין! יש גם אוכל ישראלי ממש טוב. ממש מומלץ.
חומוס ושיפודים, מטיילים מדגישים שכדאי לרשום לפיליפ לפני שמגיעים כדי שיכין מהחומוס הידוע...
כתובת:750 Ameghino
לפרטים נוספים והזמנת מקום


אוטובוס
תחנת האוטובוסים של קומודורו ריבאדביה ממוקמת במרכז העיר וממנה יוצאים אוטובוסים ליעדים הבאים:
בואנוס איירס - 31 שעות.
ברילוצ’ה - 14 שעות.
אסקל - 8 שעות.
ריו ג’זגוס - 11 שעות.
פוארטו מדרין - 5 שעות.
טרלאו - 5 שעות.
קויאקה (צ’ילה) - 12 שעות.

לנוסעים לאל קלאפטה האוטובסים עוברים דרך ריו גז’גוס.

טיסה
שדה התעופה של העיר ממוקם כ-10 ק"מ צפונית מהמרכז, ממנו יש טיסות למספר יעדים ביניהם:
בואנוס איירס, ריו גז’גוס, פוארטו מדרין ,קורדובה, טוקומאן , סלטה ,מנדוסה ואושוואיה.

כתבות

טרק סודי בדרום פטגוניה זה היה הטיול הגדול הראשון שלי. בגיל 30 התפטרתי מעבודתי השוחקת בהיי טק, והתעורר בי החשק שמתעורר אצל רוב הישראלים בגיל 21  לנסוע לדרום אמריקה.  

ראיתי שם את כל המשוחררים הטריים מטיילים להם בחבורות
מפלי האיגוואסו והאזור - חלק 2 הכתבה תספר על אפשרויות טיול נפלאות וחוויות אותנטיות באזור מפלי האיגוואסו. הסיבה אגב שהחוויות האלה פחות מפורסמות היא כלכלית נטו, אין הרבה פרסום איפה שאין הרבה רווח, ורוב האפשרויות האלה חינמיות או זולות ;)