קפאז´אטה

טיפים של גולשים על קפאז´אטה

קצת על קפאז´אטה

קפאז'אטה  - Cafayate
עיירה קטנה וחמודה מאוד בין סלטה לטוקומאן (על כביש 40 המפורסם). רוב הישראלים לא עוצרים בה ללון אלא מגיעים בטיול יום מסלטה או מעדיפים ללון באיימצ'ה דל וואלה וחבל.
בעיירה ישנם כמה סיורי יום (כמו ריו קולורדו, Quebrada de las Conchas). בעיקר העיר ידועה בזכות הגבינות עיזים וביינות המקומיים. למעשה האזור הוא אחד מיצרני היין המובילים בארגנטינה (אחרי העיר מנדוזה, אם כי לא נופל באיכות ומרגיש הרבה יותר אותנטי) והוא מתחיל להיפתח גם לעולם הרחב.
ניתן לעשות סיורים הן ביקבים והן במפעלי הגבינות המשפחתיים (Bodegas) כשגולת הכותרת היא כמובן הטעימות. זהו בילוי מהנה של שעה שעתיים, במחיר זול מאד (בדרך כלל 10 פסו). בכל יקב או מפעל ניתן כמובן לקנות את התוצרת המקומית. המחירים ממש לא יקרים וכל אחד מהיינות המיוצרים מהווה תוספת נחמדה לארוחת הערב בהוסטל.
כל המקומות הם מעולים אם כי כל מקומי מעדיף את היקב/מפעל שלו. בין המומלצים הם Popvenir, Etchart, Nanni ליינות, ו- Cabras de Cafayate לגבינות.
למפעל הגבינות ניתן להגיע ברגל, בשביל שעובר לאורך היקב מחוץ לעיירה (חצי שעה של הליכה איטית). שווה הליכה ובונה תיאבון לקראת הטעימות. מומלץ ביותר!
בדוכן התיירות המקומי בפלאזה ניתן לקבל מפה של העיר ורשימת בודגות.

לעוד טיפים של גולשים על קפאז´אטה הוספת טיפ

אין טיפים עדיין, אתם מוזמנים להוסיף משלכם ולזכות בתהילת עולם

Road Runner - הוסטל רוד ראנר
הוסטל חמוד בבעלות זוג – הבעל מקומי והאישה צרפתייה שהתאהבה במקום.  ההוסטל נמצא בכניסה הצפונית של הכפר כ 10 דקות הליכה מהפלאזה המרכזית (וקרוב לתחנת האוטובוסים לטוקומאן). יש חדרי דורמיטורי או זוגיים , מטבח עם כיריים, וחצר ארוכה שבה אפשר לאכול או סתם לשבת בשמש. יש גם עמדת מחשב לאינטרנט. בנוסף ניתן לעשות קמפינג על הדשא ולהשתמש בשירותים ובמטבח של ההוסטל – יותר בטוח מקמפינג רגיל (נמצאים בתוך המתחם) באותו מחיר. ניתן לארגן סיורים דרך ההוסטל (למשל לQuebrada de las Conchas) ובאופן כללי הם מוכנים לעזור בכל דבר, כמו להשיג לכם מפות של העיר וכדומה.
לפרטים נוספים והזמנת מקום


Hostel Ruta 40 - הוסטל רוטה 40
הוסטל פופולארי בקרב מטיילים, עולה כ - 8 דולר ללילה, חדרים נקיים, ארוחת בוקר טובה, מיטות נוחות וצוות חביב, סביר להניח שרוב המטיילים שתפגשו בהוסטל יהיו ארגנטינאים.
לפרטים נוספים והזמנת מקום

שימו לב שאוטובוסים להמשך הדרך (צפונה לסלטה או דרומה לאיימצ'ה וטוקומאן) יוצאים רק בשעות ספציפיות ולא בכל יום, לכן יש לתכנן מראש את העזיבה. החברה העיקרית אל ומהעיירה היא Aconauija. מומלץ לבדוק באתר שלהם על זמני נסיעות.

כתבות

ירח דבש בארגנטינה רונן מימון ואשתו הטרייה טסו לירח דבש בארגנטינה וצ'ילה. לפניכם סיפור המסע המפורט שלהם שכולל מחירים מעודכנים מהאזור וחוות דעתם על מסעדות, הוסטלים ואטרקציות בארגנטינה וצ'ילה.
טיול עם רכב שכור בפטגוניה מי שחוזר מארגנטינה ושומע את השם פטגוניה ישר עף בדימיונו אל מרחבים עצומים של הרים פראיים, ערבות, אגמים ונהרות מרהיבים... פטגוניה משתרעת בין האוקיינוס השקט והאטלנטי ושטחה כמיליון קמ"ר. חבל ארץ זה נמצא בתחומן של ארגנטינה וצ'ילה, הוא מאופיין באוכלוסייה דלילה וחיים בו כשני מיליון תושבים שרובם בתחום ארגנטינה.